Kategoriler

Ahmet Maranki Anne Sütünü Arttırmak İçin Bitkisel Çözüm

LOĞUSALIK VE EMZİRME
Loğusalık  Anneliği yaşayan, her doğum yapan kadının yaşadığı bir durumdur, aynı zamanda çok özel bir durumdur. Bebeğini kendi sütü ile besleyen annelerin bebekleri çok şanslı bebeklerdir. Ancak sütün gelmediği veya yeterince gelmediği durumlarda ise takviye anne sütüne geçilir. Bu gibi durumlarda asla ilaç kullanmamak gerekir.

Bitkisel çaylardan faydalanılabilir. Bunlar, ısırgan otu ve rezene çayları olabilir. Loğusalık dönemindeki bir anne, günde 2 fincan ısırgan çayı ile 4- veya 5 fincan rezene çayı tüketmekle, anneler sütlerinin kalitesini arttırabilirler.

Ayrıca Soya fasulyesi tüketerek sütün bol olmasını ve kaliteli olmasını sağlayabiliriz, bu bebeğinizin zekasının gelişiminide etkiler, çok faydalıdır. Loğusa döneminde kullanabileceğiniz baharatlar şunlardır: Limon, esmer şeker, tuz, fesleğen, gül suyu, maydanoz, tarçın, dereotu’dur.

SÜTÜ ARTIRICI BASİT BİTKİSEL KÜRLER
* 2 Su bardağı suyu kaynatın, içine 8-10 gram arası ısırgan otu koyun, 10 dakika dinlendirin, arzu ederseniz bal ile tatlandırıp günde bir su bardağı tüketin.
* Sütünüzün daha kaliteli olmasını arzu ediyorsanız, hergün birkaç tane hurma tüketmeniz tavsiye edilir.
* Ayva kompostosu veya reçeli yiyerek, sütünüzün kaliteli ve bol olmasını sağlayabilirsiniz.
* Nohutu bolca tüketerek sütünüzü çoğaltabilirsiniz.
* Kaynatılmış bir su bardağı suya, 4 veya 10 gram arası fesleğen tohumu koyup bekletin, günde iki veya üç bardak tüketin.
* 2 bardak kaynatılmış suya 8 gram dereotu bitkisi koyup 10 dakika demleyin, daha sonra günde 2 veya 3 bardak tüketin.

Bu Yazıya 4 Yorum Yapılmış. Yorumları okumak için tıklayın

Konunun anahtar kelimeleri: ahmet maranki anne sütünü artıran yiyecekler,ahmet maranki anne sütünü artıran besinler,süt yapan yiyecekler ibrahim saraçoğlu,ahmet maranki anne sütünü artırmanın yolları,süt artıran yiyecekler ahmet maranki,süt yapan besinler ibrahim saraçoğlu,anne sütü arttırıcı besinler ahmet maranki,ibrahim saraçoğlu anne sütünü artıran yiyecekler,ahmet maranki süt yapan yiyecekler,ibrahim saraçoğlu süt yapan yiyecekler
etiketler:, , ,
30.064 defa okundu

YORUMLAR

4 Yorum Yapılmış

  1. hocam sutum yetmiyo napabilirim

  2. hocam . Bende aynı dertteyim . Arkadaşla

  3. Bebeğim hep aç hocam napmaliyim

  4. Adet 4 aydır görmüyorum 4 aylık bebeğim var çözümünün