Kategoriler

Ahmet Maranki Burun Tıkanıklığı İçin Bitkisel Çözüm

Burun tıkanıklığı, nezle olduğumuz günlerde sıkça başımıza gelir. Oldukçada rahatsız eden bir durumdur. Burnunda sorunu olmayanlarında başına nezle olunduğunda gelir. Bu sorunu üç, beş gün yaşayabiliriz. Yaşam kalitemizi oldukça düşürür, özellikle gece uyurken ağzımızı açık bırakarak uyumak ihtiyacı hissederiz. Koku alma bozukluklarına yol açar, uykusuzluk yapar, ağız kuruluğu ve baş ağrısı yapar, yorgunluk ve halsizlikde yapar.

Çabucak iyileşmek isteriz bu yüzden. Burun tıkanıklığının uzun sürmesi durumunda, sürekli olarak ağzımızı açık bırakmak zorunda kalırız, buda boğaz enfeksiyonuna yol açar, kronik faranjit oluşur, horlama ve uyku bozukluğuna yol açar, sesimiz kötü çıkar. Çocuklarda ise orta kulak iltihaplanmasına yol açar, çocukları çok huzursuz yapar, özellikle gece nefes almada zorluk çekecekleri için daha çok zorlanırlar ve işitme kaybınada yol açar.

BURUN TIKANIKLIĞINA İYİ GELEN BİTKİSEL KÜRLER
* Çörek otunu iyice yıkadıktan sonra bir süre suda bırakın, daha sonra süzüp kurutun ve toz haline getirin. Daha sonra bu tozu burnunuza çekin.
* 1 su bardağı suya, 1 çay kaşığı tuz koyun, buna 1 çay kaşığı karbonatta ilave edin, ,yice karıştırın. Daha sonra bu karışımı burnunuza çekin.
* Papatya’yı haşlayın, elde ettiğiniz suyu burnunuza çekin.
* Oğul otu bitkisini haşlayın, elde ettiğiniz suyu burnunuza çekmeniz tavsiye edilir.

Bu Yazıya 13 Yorum Yapılmış. Yorumları okumak için tıklayın

Konunun anahtar kelimeleri: burun tıkanıklığına bitkisel çözüm,burun tıkanıklığını ne açar,burun tıkanıklığına ne iyi gelir,bebeklerde burun tıkanıklığına bitkisel çözüm,burun tıkanıklığına evde çözüm,burun tıkanıklığına doğal çözüm,burun tıkanıklığına ne iyi gelir bitkisel,ahmet maranki burun tıkanıklığı tedavisi,burun tıkanıklığı bitkisel tedavi,burun tıkanıklığı nasıl geçer ibrahim saraçoğlu
etiketler:, , ,
86.548 defa okundu

YORUMLAR

13 Yorum Yapılmış

 1. ahmet bey bu tarifi çocuklar için uygulayabilirmiyiz
  oğlum 5 yaşında bronşit

 2. Benim kızım 6,5 yaşında kış boyunca burnu tıkalı orta kulak iltihabı oluyor doktorlar sürekli antibiyotikler burun damlararı veriyor şimdide ek olarak serumda vrdiler ama hala zor nefes alıyor acaba yaşına göre bir tavsiyeniz olursa inanın çok mutlu olurum kızım nefes alamadıkça ben ondan çok rahatsız oluyorum inanın artık agliyor ya.

 3. Merhaba hocam oğlum 7 aylık bu dördüncü defadir grip oluyor burnu çok fena tıkanıyor damlayla açılmıyor bu sorundan kortulmak istiyorum artık ne yapsam

 4. hocam bunu annem denese çok faydalımı olur

 5. burun tıkanıklığına iyi gelirmi ki???????

 6. Hepsini denedim olmuyor :((

 7. Oglumun burnu acilmiyo serum fizyolji bi cok damla sogan bile kestim odaya ama yok ne ypmaliyim sasirdim

 8. burnum bir türlü açılmıyor bu yüzden…………………..

 9. Gülay güneş /hocam kızım 10 aylık dìş çıkartmaya başladından bu yana 3 aydır burnu tıkalı gece uyku akneleri oluyor ne yapabilirim.

 10. Burnum tıkalı hepsini yaptım ama olmuyor başka çözümler varmı?:-)

 11. Tuzlu su iyimis

 12. ben denemek istiyorum ama işe yararmı ki? ben böle şeylere çok alışkın değilimde

 13. tuzlu suyla karbonatı karıştırın cokiyi geliho