Kategoriler

Ahmet Maranki Kemik Erimesi İçin Bitkisel Çözüm

KEMİK ERİMESİ
Kemiklerin zayıflaması, incelmesi ve kırılmasına kemik erimeside denir. Kadınlarda osteoporoz 45 yaşından sonra görülür. Sürekli değişiklik içinde olan bir dokudur kemikler. Kan ile sürekli olarak kalsiyum alışverişi içerisindedir.Boy kısalması, sırt ağrısı, diş kaybı, diş etlerinde problem, eklem ağrıları ile akşamları bacaklarda kramplara sebep olur osteoporoz. Osteoporoz kemiklerin kalitesini bozar, gözenekli ve kırılgan güçsüz kemikler oluşur.

Kemikleri sağlıklı olanlar büyük basınçlara dayanabilir, kemikleri yoğun ve güçlüdür sağlıklı olanların. Ama osteoporozlu hastaların kemikleri kırılgandır ve incedir, öyleki çok kolay kırılır. Bundan korunmak için alkol ve sigaradan uzak durmalı, çok egzersiz yapmalı ve bol kalsiyum tüketmeliyiz. Çocukluk çağında aldığımız kalsiyum çok önemlidir, ileriki yaşlarda kemiklerimizin daha güçlü olmasını sağlar. 26 Yaşına kadar kemiklerimiz kalsiyumu sürekli depolar, kalitesinin doruk noktasındadır. 30’lu yaşlardan sonra artık kalsiyumu günlük almamız gerekir, çünkü artık depo yapmaz. Geçirdiğiniz bir kemik kırığı, tiroit hormonu ve erken girilen menapoz osteoporoz riskini arttırır.

KEMİK ERİMESİ İÇİN BASİT BİTKİSEL TEDAVİLER
* Maydanozu bol bol tüketmekte fayda vardır, bor ve flor bakımından zengin bir bitkidir. Günde 90 gram kuru maydanoz alarak 3 mg bor almış olursunuz, alacağınız bu miktar ile günlük ihtiyacınızı fazlasıyla karşılamış olursunuz.
* Yemeklerinizde karabiberi bolca kullanabilirsiniz, tabiki dokunmuyorsa. Karabiberin içeriğindedört değişik anti osteoporoz bulunmaktadır.
* Soya fasulyesi ile diğer fasulye türleri içerisinde bitkisel östrojen olan bitkilerdir. Kemikler için çok faydalıdırlar.
* Lahanada bor minerali açısından çok zengin bir bitkidir. Kandaki östrojen miktarının artmasını sağlar bor minerali ve kemikleri korur. kale lahanası, brokoli, fasulye bor minerali açısından zengin olan bitkilerdendir, bu bitkileri lahana ile karıştırıp salatasını yapabilirsiniz veya buharda pişirerekte tüketebilirsiniz.
* Yemeklerin yanında bir kase yoğurt, akşam yatmadan önce bir su bardağı süt ve sütlü tatlılarda bol kalsiyum içerir.
* Yemeklerin yanında bolca roka ve hergün bir tane maden suyuda kemik erimesinde tavsiye edilir.

KEMİK ERİMESİ İÇİN ÖZEL ÇORBA
Büyük bir tencereye suyu koyun, içine bolca balık kılçığını koyup yarım saat kaynatın. Kaynattığınız suya biraz lahana, maydanoz, marul, karahindiba ve semiz otunuda ilave edin. Kaynayıp yumuşayan yeşilliklerin üstüne tuz ile biberi ekleyin. İçine koyduğunuz kılçıkları temiz bir tülbentin içine koyarak pişirebilirsiniz. Pişen çorbanızın içinden kılçıkları çıkarın, avakadoları dilimleyin ve karabiberide çorbanıza ekleyerek sıcak servis yapın. Yapmış olduğunuz bu çorbanın içinde çok bol miktarda magnezyum, kalsiyum, boron, c vitamini ve betacaroten bulunmaktadır.

Bu Yazıya 4 Yorum Yapılmış. Yorumları okumak için tıklayın

Konunun anahtar kelimeleri: kemik erimesine bitkisel çözüm,kemik erimesi bitkisel tedavi,kemik erimesi tedavisi ahmet maranki,kemik erimesi için şifalı bitkiler,kemik erimesine ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu,kemik erimesine ne iyi gelir ahmet maranki,kemik erimesi bitkisel tedavisi,kemik erimesine bitkisel tedavi,ahmet maranki kemik erimesi,kemik erimesi için bitkisel tedavi
etiketler:, ,
32.880 defa okundu

YORUMLAR

4 Yorum Yapılmış

  1. Ben 39 yasimdayim doctor bana kemik erimesi var dedi ne yapmaliyim

  2. Annemin kemik erimesi başlangıcı var ne yanabiliriz

  3. Merhaba ben 28 yaşındayım bendede kemik erimesi var ve ağrılar dayanılmaz bi hale geldi bunun için ne yapmalıyım

  4. Kemik erimem var ne yapa bilirim acaba