Kategoriler

Ahmet Maranki Menopoz İçin Bitkisel Çözümler

MENAPOZ
Bayanlar genellikle 45-50 yaş arasında menapoza girerler. Bu dönem her kadında değişir genlerlede alakalıdır. Menapoz döneminde her kadının sıkıntısı farklıdır, bu süreyi kimi kadın hafif atlatırken, kimi kadın uzun bir sürede ve son derece sıkıntılı geçirir. Daha hafif bir şekilde atlatabilmek için bol bol E vitamini tüketmekte fayda vardır. Bu vitamini yiyeceklerden alabileceğiniz gibi eczanelerdende temin edebilirsiniz.

Melek otu, adaçayı, gece çuha çiçeği, civan perçemi, papatya, anason, keten tohumu, maydanoz tohumu, tarçın ve soyadan elde edilen isoflavonlar sayesinde menapoz dönemini  hafif bir şekilde geçirmeniz mümkün olacaktır. Bayanların menapoz dönemlerinde bor açısından zengin besinler tüketmelerinide tavsiye edebiliriz. Bunlar en bol lahana, çilek, şeftali, karahindiba, domates, incir, elma, kuşkonmaz, brokoli, haşhaş tohumu, kiraz,kayısı, armut, kuş üzümü, pancar kökü, kimyon tohumu, dere otu ve maydanozda bulunur.

MENAPOZDA UYGULANACAK BİTKİSEL TEDAVİLER
* Bir su bardağı suyu kaynatın, içine 8-10 gram aslan pençesini ufalayarak koyun. On dakika dinlendirin ve günde üç fincan bu karışımdan tüketin.
* Bir su bardağı suyu kaynatın, içine iki gram adaçayı koyup on dakika dinlendirin. Günde iki veya üç fincan bu çaydan tüketin.
* Bir su bardağı suyu kaynatın, içine 2 gram papatya koyun ve on dakika dinlendirin, sabahları aç karnına bir bardak için.
* 4 su bardağı soğuk suyun içine, 4 tatlı kaşığı ufaladığınız çoban çantasından koyun, 8 saat dinlendirin.Hazırlamış olduğunuz bu karışımı bir gün içerisinde tüketin.
* Eğir otu, at kuyruğu, civan perçemi, ısırgan otu ve çoban çantasından eşit miktarda alıp bir su bardağı kaynattığınız suya koyun ve 10 dakika dinlendirin. Bu karışımın içine bir miktar bal koyarak tatlandırabilirsiniz. Aç karnına hergün iki fincan tüketilmesi önerilir.
* Östrojenik bileşikler içeren meyan kökü ve özütleri, belirli dozlarda ve sürelerde kullanıldığı takdirde son derece güvenilirdir. Tavsiye edilenden daha uzun süre kullanıldığı takdirde baş ağrısı, uyuşukluk, su tutulması, aşırı potasyum kaybı, sodyum tutulması ve yüksek tansiyon gibi yan etkiler yapar. Meyan kökü şekerlemesinde uygulanması gereken doz miktarı günde beş gramdır.
* Vücudumuzda bulunan doğal hormondan daha fazlası bor mineralinde mevcuttur. 3 mg. gibi az bir miktarda bor alınması bile kanımızdaki östrojen hormonunun seviyesini iki kat arttırır.

Bu Yazıya Bir Yorum Yapılmış

Konunun anahtar kelimeleri: menopoz sıkıntıları ibrahim saraçoğlu,menepoz da sikintisinda bitkisel cozum,civan percemi ibrahim saracoglu,menopoz sıkıntılarına bitkisel çözüm,Ahmet Maranki menepoz,menopoz sıkıntıları bitkisel,menopoz sikintilari nasil gecer,menopoz sikintisina bitkisel cozum saracoglu,menopoz sikintisina neiyigelir,menopozda agiz bitkisel
etiketler:, , ,
2.647 defa okundu

YORUMLAR

1 Yorum Yapılmış

  1. Ben 44 yaşında bir bayanım 6 aydır kirlenmiyom kirlenmek istiyom bu mümkünmü