Kategoriler

Ahmet Maranki Öksürük İçin Bitkisel Çözüm

ÖKSÜRÜK İçin Bitkisel Çözüm
Öksürüğünüz uzun süredir devam ediyorsa bunu sakın hafife almayın ve hemen bir doktora gidip neden kaynaklandığını araştırın, sebebini öğrendikten sonra tedaviye başlayın. Çünkü öksürükler değişik birçok hastalığın habercisi olabilir. Herhangi bir hastalığa bağlı deyilse eğer o zaman basit bitkisel kürler uygulayarak öksürük tedavi edilebilir. Zencefil, nane, okaliptüs, meyan kökünden hazırlanmış olan şurup ve haplar ile hibiscus,meyan kökü, c vitamini, zencefil, ıhlamur ve şahtere ile öksürük tedavi edilebilir. Meyankökü, ıhlamur ve zencefili birlikte kaynatabilirsiniz, bu karışımdan büyük fayda görürsünüz. Kronik bronşit rahatsızlığı olanlar üzerlik otu tohumu ile yulaf samanı çayı fayda sağlar. Bitki tedavisi ile öksürüğünüzü rahatlatabilirsiniz.

ÖKSÜRÜK İÇİN BASİT BİTKİSEL KÜRLER
* Keten tohumunun içine bal koyup yiyebilirsiniz.
* Okaliptüs yağının buğusunu yapabilirsiniz, sırtınıza ve göğsünüze okaliptüs ve mentol karışımı sürebilirsiniz. Ayaklarınızın altını susamyağı ile ovalayıp, tuzlu sıcak suya koymanızı tavsiye ederiz.
* Şahtere, ısırgan, zencefil, hibiscus ve kuşburnu çaylarını bol tüketin.
* 10 gram çuha çiçeği kökü, 10 gram sinirli ot, 20 gram kekik, 10 gram ezilmiş anason, 10 gram meyan kökünü karıştırın. Bir tatlı dolusu karışımı bir su bardağı kaynar suya koyun, on dakika dinlendirin, süzüp içine bal koyarak tatlandırın. Hergün 2-3 bardak için.
* 20 gr andızotunu alın, 5 gr ince kıydığınız çuhaçiçeği kökü ile 5 gr kekikle birlikte karıştırın, ve içinden bir tatlı kaşığı alıp, bir su bardağı soğuk suyun içine koyun. Ocakta kaynatın ve kaynamaya başladıktan sonra 1-2 dakika daha kaynatın, sonra süzün. Tatlandırmak isteyenler içine bal koyabilirler, hergün en az iki en çok dört kez bir su bardağı dolusu için.
* Ebegümecini kaynatın, içine zeytinyağı ve limon koyarak yiyin.

Öksürük İçin Meyan Kökü

* Bir bardak soğuk suya, bir çay kaşığı meyan kökü koyun, 5-10 dakika demleyin sonra için. * Hergün iki veya üç kez meyan kökü çiğneyebilirsiniz.

Öksürüğe Ne İyi Gelir? Öksürük İçin Bitkisel Çözüm

Öksürüğe Ne İyi Gelir? Öksürük İçin Bitkisel Çözüm

* Parmak ucunuzla iki veya üç kez zencefil, 1 çay kaşığı hibiscus, bir tutam ıhlamur ve bir çay kaşığı şahtereyi bir su bardağı dolusu su ile kaynatın, 4 dakika kaynatmanız kafidir. 3 dakika bekletin, içine nöbet şekeri koyarak tüketin.
* Isırgan öksürük için tavsiye edilebilecek en iyi bitkisel kürlerin başında gelir her zaman. Isırganın faydaları saymakla bitmez, bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan ısırgan boğmaca ve tüberküloz tedavisindede kullanılır.Isırgan otunun yaprakları ile saman nezlesi ve öksürük tedavi edilir.
* Öksürüğünüz kronikleşmişse eğer, bir kabak oyacağı ile iki tane kara turpu beş yada altı yerinden oyun. Oyduğunuz yerlerin içine bal koyun ve oyarak içinden çıkardığınız turplarla balın üstünü örtün. Hazırladığınız bu karışımın 24 saat dinlendirin ve içindeki sıvıyı tıpkı şurup gibi günde üç yemek kaşığı tüketin.
* Öksürük ve boğaz ağrısına, bir su bardağı suyu kaynatın içine iki çay kaşığı kurutulmuş hatmi çiçeği koyun ve on dakika bekletin sonra günde iki bardak için.
* Bir çay kaşığıadaçayı ile yarım çay kaşığı kekik, iki çay kaşığı limon kabuğu ile birlikte bir bardak kaynamış suya konulur ve 15 dakika bekletilir. İçine yarım limon suyu ile bal ilave edilerek hergün 3 kez içilmesi tavsiye edilir.
* Ayva çekirdeklerini kaynatıp içine bol şeker veya bal koyarak hergün üç yada dört bardak tüketebilirsiniz.

Bademcik şişmesi Nasıl Geçer?

Bademciği şişenler için doğal çözüm önerilerimiz var. Lütfen tıklayınız: Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir? »


Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer?

Burun tıkanıklığından şikayetçi olanlar için doğal çözüm önerilerimiz var. Lütfen tıklayınız: Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir? »

Bu Yazıya Bir Yorum Yapılmış

Konunun anahtar kelimeleri: öksürük için en kesin çözüm,ısırgan otu öksürüğe iyi gelirmi,polat şekerinin faydaları ahmet maranki,hatmi çiçeği öksürüğe iyi gelirmi,you tube refly ici bitkisel tedavi,zencefil öksürüğe iyi gelirmi,öksürük için bitkisel çözüm,meyan kökü öksürüğe iyi gelirmi,ıhlamur öksürüğe iyi gelirmi,zencefil ve meyan kökü
etiketler:, ,
15.371 defa okundu

YORUMLAR

1 Yorum Yapılmış

  1. sirke sürün bence