Kategoriler

Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir?

Özellikle ilk gençlik ve çocukluk çağlarında bademciklerimiz sık sık şişer, iltihaplanır ve doku bozukluğu yaşanır. Bu yapılar boğazımızın iki yanına yerleşmiştir ve vücudun savunma sisteminde önemli bir destek görevleri vardır. Zira yapıları sayesinde bademcikler bünyelerinde mikrop biriktirerek vücuda bu mikropların yayılmasını engellerler. Sık sık ilaç alımına gerek bademcik iltihaplanması gerekse diğer bademcik sorunları davetiye çıkarır.

İlaç alma konusunda hassas düşünüyor ve ilaç kullanımının vücudu daha kötü etkileyeceğini düşünüyorsanız size alternatif tıbbın seçeneklerini bilmek yeterli olacaktır.  Bademciklerin şişmesine karşı yapılabilecek doğal çözüm önerilerinden bahsedeceğiz.
Bademcik iltihaplanmasına doğal tedavi:

Tuzlu Su: 1 tatlı kaşığı tuzla ılık bir bardak suyu karıştırın. Bademcik iltihaplanmalarına ve bu iltihaplanmalardan kaynaklanan ayrılara bu solüsyon iyi gelebilecek doğal bir tedavi yöntemidir. Çünkü ılık tuzlu su mikrop kırıcı özelliğe sahiptir. Bunun yanında hazırladığınız bu eriyik ağız içerisinin yoğunluğunu arttırıp sıvının bademciklerden dışarıya çıkmasına neden olacaktır. Bademciklerin şişliği bu durumda inecek ve ağrı hafifleyecektir. Bademciklerin şişliği bu durumda inecek ve ağrı hafifleyecektir.
Tuzla hazırlanan bu eriyik günde 5-6 kez ağza alınıp boğaza kadar indirilip iyice boğaz gargara edilir. Asla gargara suyu yutulmaz, hemen dışarıya atılıp, tükürülür. Sık sık gargara işlemi yapılmamalıdır. Uygun ve doğru olanı 5-6 günlük kullanımdır.
Bademcik Şişmesine Ham Soğan Suyu: Anti septik yanı mikrop kırıcı özelliğe soğan sahiptir. Bademcik iltihabı ve bademcik ağrısını soğan suyunun yatıştırıcı özelliğinin olduğu Anadolu’nun birçok yöresinde bilinen bir gerçektir.
Malzemeler: Bir baş soğan, bir çay kaşığı tuz ve bir bardak ılık suBademcik şişmesine Ne İyi gelir?
Bir bardak suyu kaynatıp, soğutup tekrar ılıtın. Meyve suyu sıkacağından bir baş soğan geçirilerek suyu elde edilir. Bu hazırlanan iki öğe ayrı bir kapta karıştırılır üzerine de bir çay kaşığı tuz ilave edilip eritilir.
Boğaz güzelce günde 5-6 kere gargara yapılır ve sıvı içilmeden çıkarılıp tükürülür. Daha fazla yapmanız zarar verebileceğinde 5-6 kere uygundur.
Bademcik Şişmesi İçin Doğal Tedavinin Diğerleri;
Nane suyu, zencefil suyu ya da elma sirkesiyle yukarıdaki anlatılan solüsyonlar yapılabilecek solüsyonlardır. Hazırlanması bu şekilde olan solüsyonların ortak etkileri şunlardır;
– Mikrop kırma özellikleri vardır.
– Bademcik ve boğaz dokusunda bulunan şişliğin azalmasını sağlar.

 

Bademcik iltihabının çabuk bir şekilde tedavi edilmesi için Adaçayı İle Gargara Kürünü deneyebilirsiniz. Adaçayının içeriğinde bulunan salvin ve cineol maddeleri öksürük azaltıcı ve iltihap kesici özelliklere sahiptir. Kürün yapılışı ve uygulanışı için tıklayın: Bademcik İltihabı için Adaçayı Kürü
Bu Yazıya Bir Yorum Yapılmış

Konunun anahtar kelimeleri: bademcik şişmesine ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu,bademcik inmesine ne iyi gelir,bademcik şişmesi bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu,bademcik iltihabına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu,bademcik iltihabına ne iyi gelir ahmet maranki,boğaz ağrısına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu,bademcik iltihabı nasıl geçer ibrahim saraçoğlu,boğaz inmesine ne iyi gelir,bademcik iltihabı bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu,bademcik şişmesine ne iyi gelir
etiketler:,
10.895 defa okundu

YORUMLAR

1 Yorum Yapılmış

  1. ıyı gelırmı