Kategoriler

Basen Bölgesini Eritmek İçin Neler Yapılmalıdır?

 

Poposunun büyüklüğünden siz de dert yananlardan mısınız? Burada sizi bu dertten kurtaracak önerilere yer verdik.

Az kalori: Kalori alımını %10-25 arasında azaltın.

Karın, kalça ve uyluk bölgesindeki depolanmış yağları böylece kullanmaya başlamak için vücudunuza sinyal vermiş olacaksınız.

Kahvaltınızı her sabah yapın: 300 ve 600 kalori arasında uyandıktan ilk 90 dakika içinde yemek yiyin. En önemli diyet hatalarından biri kahvaltı yapmamaktır. Metabolizmamız aç kaldığımızda yavaşlar ve mevcuttaki yağları yakmak yerine daha fazla depolar.

–       Büyük porsiyonlar yerine kalorisi düşük ve küçük olanları tercih edin. Azar azar ve sık sık yiyin.

–       Düşük karbonhidratlı gıdalarla haftada 2 kez beslenin.

–       Diyetlerinde az karbonhidratlı yiyeceklere yer verenler, son zamanlarda yapılan araştırmalar gösteriyor ki kilo vermeyi önemli bir miktarda başarıyor.

–       Ayrıca çalışmalar şunu gösteriyor ki karbonhidrat sınırlamasına devam edenler verdikleri kiloyu koruyabiliyor. Basenlerinizi az karbonhidratlı yiyeceklere devam ederek küçültebilirsiniz.

–       Rafine karbonhidratlar beslenme programınızda yer almasın. Tam tahıllı yiyecekleri mümkün mertebe tüketmeye dikkat edin.

–       Kepekli makarnalar, kahverengi pirinç, hububat sizin için ideal gıdalar arasındadır.

–       Şekeri azaltın. Şekerden uzak durmak, geniş kalçalardan kurtulmanın en önemli kuralıdır. Boş kalori olarak hamur işi, şeker, kızarmış yiyecekler adlandırılır ve kilo vermenizi zorlaştırır.

–       Meyve ve sebzeden daha fazla yiyin. Organizmamızın bu yiyecekler daha verimli çalışmasına yardımcı olur. Sebze-meyveler lif deposudur. Sizi uzun süre lifli yiyecekler tok tutup, kabızlığın da önüne geçerler.

–       Diyetinize peynir, süt, yoğurt gibi düşük yağlı süt ürünlerini ekleyin. Proteini ekstradan tüketmek egzersiz sonrası atıştırmalıklar için mükemmel bir seçenektir.

–       Ayrıca et ve süt ürünleri gibi proteinli gıdalar tüketmenin yapılan araştırmalar kolaylaştırdığını gösteriyor.

–       Yüksek yoğunluklu kardiyovasküler egzersizleri her hafta yapın. Buna örnek olarak koşu bandı ve egzersiz bisikleti, yüzme gibi sporlar verilebilir.

–       En az 30 dakika haftada 5 gün egzersiz yapın. Basenleri zayıflamadan eritmeniz imkansız bir şeydir. Kalçanızdaki yağlarda eğer ciddi bir azalma olsun istiyorsanız, 1 saat haftada 5 ila 6 gün spor yapmayı hedefleyin.

–       Yürüyüşe günde 30 dakika çıkın. Kalçadaki yağların erimesine ve kilo kaybına orta hızda bir yürüyüş yardımcı olabilir.

–       Bir pedometre alın ve 12000 adım günlük olarak atmaya çalışın.

Basen eritme egzersizleri;

Squat: Basen çalıştıran egzersizlerden biridir. ayak kasları, popo, kalça, mide ve uyluğu bu popüler egzersiz harekete geçirir. Ayaklarınızı bir miktar squat yapmak için açın. İleriye doğru ellerinizi uzatıp eğilin, kalkın. Bunu en az 10-20 kere tekrarlayın.

Lunge: Bir diziniz yere paralel, eliniz belinizde ancak yere değmeden bu pozisyonda 30 saniye ile 2 dakika arasında kalın. 10 ile 20 kez her iki dizinizle tekrarlayın.

Plank: Yüzüstü şınav çekme pozisyonunuzda durun.

Kollarınız 90 derecelik bir açıda duracak şekilde dirseklerinizi kırarak yere koyun. Yere yalnızca dirsekleriniz, kolunuzun ön kısmı ve ayak parmaklarınızın uçları bu pozisyondayken değmelidir. Vücudunuz gergin ve düz bir çizgi halinde durmalıdır.

Kalçaları kaldırın: Yere uzandıktan sonra kalçanızı havaya kaldırın. Bu pozisyonda 1 dakika durup, yavaşça basenleri yere bırakın. Bunu 10 ile 20 kez tekrarlayın.

 

 

Bu Yazıya Yorum yapılmamış


744 defa okundu

YORUMLAR