Kategoriler

Besinlerle Cilt Gençleştirme: Cilt Gençleştiren Besinler ve Faydaları

Cildin gençleşmesine, cilt yapısının sıkılaşmasını sağlayan ve kolajen yapıyı destekleyen besinler katkıda bulunur. Yaşlanmanın, cildi gençleştiren besinler önüne geçerek yıllara karşı cildinizin direnç göstermesini sağlar.

Cilt Gençleştiren Besinler ve Faydaları
Cilt Gençleştirici Domates: İçinde bulunan likopenin ile domates cildin canlı ve sıkı olmasını sağlar. Cildin gergin olmasını sağlayan domates içindeki maddeler cilt dostudur.
Cilt Gençleştirici Üzüm Çekirdeği: Antioksidanı üzüm çekirdeği içerir. Cildin bu nedenle genç kalmasını sağlar. Cildi pürüzsüz ve parlak hale getirdiği gibi damarların korunmasına da katkı sağlar. Kuru üzüm, pekmez gibi besinlerde bunun yanı sıra cilde faydalıdır.

Cilt Gençleştirici Yeşil Yapraklı Sebzeler: Maydanoz, pırasa, tere otu, marul, yeşil soğan gibi yeşil yapraklı sebzeler dış etkenlere karşı cildin sağlıkla korunmasına yardım eder. Bu cildi onaran sebzelerin yanında pancar, karnabahar, brokoli, kabak ve havuç da cilt dostudur.
Cilt Gençleştirici Kuruyemişler: Bol miktarda mineral kuruyemişlerin içinde bulunur. Kuruyemişler vitamin açısından da zengin olan kuruyemişlerden özellikle ceviz içinde omega-3 bol miktarda yer alır. Cildinizin genç kalmasını sağlayan maddeleri ay çekirdeğinde yer alan omega-6 asitleri de içerir.
Cilt Gençleştirici Deniz Ürünleri: Cildinde kuruluk problemi olan kişilerin deniz ürünleri bol miktarda tüketmesi gereken özellikle de iyot içermelidir. Kuru ciltlere iyotlu deniz ürünleri içeriden nem sağlayarak cildin yapısını korur.
Cilt Gençleştirici Turunçgiller: Cildinizin ihtiyacı olan C vitamin miktarını turunçgiller giderir. Cildiniz, turunçgillerin içinde bulunan ve derinin sarkmasını engelleyen yapılar sayesinde daha diri kalır. Bilhassa; portakal, kivi, greyfurt gibi meyveler cilt için gerekli C vitamini deposu içerir.cilt genclestiren besinler
Cilt Gençleştirici Ton Balığı: Selenyum, ton balığı içinde bulunur. Cilt kanserini selenyum isimli mineral önler. Dış tehditlere karşı cildi koruyan selenyum ton balığı tüketerek vücudunuza alabilirsiniz.
Cilt Gençleştirici Tam Tahıllar: Yüksek oranda tam tahıllar B vitamini içermektedir. Tam tahıllar antioksidan kaynağı olarak bilinir ve ciltteki hasarlarla savaşır. Cildinizin kurumasını önlemek için normal ekmek yerine tahıllı ekmek tüketebilirsiniz.
Cilt Gençleştirici Bal Kabağı: Yüksek oranda bal kabağının içerisinde beta karoten oluşmaktadır. Bu madde cildinize güzellik katarken cildiniz daha sağlıklı görünür. Bal kabağı tüketileceği zaman çok şekerli olmamasına dikkat edilmelidir. Diğer türlü fazla şeker cilt hücrelerini yıkıma uğratır.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: cildi canlandıran besinler,yüzü canlandıran yiyecekler,cildi canlandiran yiyecekler,cildi canlandıran yiyecekler,gençleştiren yiyecekler,cildi onaran besinler,cildi canlandiran besinler,gençleştirici maddeler,cildin kolajwn yapisi icin ibrahim saracoglu,kadını gençleştiren bitkiler
etiketler:,
2.591 defa okundu

YORUMLAR