Kategoriler

Bitkisel Tüy Dökücü Tarifleri Nelerdir?

 

İstenmeyen tüyler her kadının ortak sorunudur ve güzelliğimizi bozan etkenlerin başında gelir. Kısa süreli olarak geçici yöntemlerle yok olsalar da, kalıcı bir çözüm bulunamadığından sorun olmaya devam ediyor. Bu tüyler kişinin cilt tipine göre değişiklik gösterirken kimisinde seyrek ve ince kimisinde de sık ve kalın olabiliyor. Açık renkli, ince ve seyrek tüylere sahip kadınlara bu noktada imrenmemek elde değildir. Hatta bu konuda sarışınlar ve beyaz tenlilerin daha şanslı olduğunu söyleyebiliriz.

Peki sadece hayat onlara mı güzel? Üzülmeyin. Elbette vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yolu vardır. piyasada bulun birçok kimyasal ya da bitkisel ürünler epilasyon makinesi, sir ağda, lazer epilasyon gibi çok sayıda yöntemden faydalanabilirsiniz. Ancak bu yöntemlerin tümü size kısa süreli çözüm bulacaktır. Tüylerden epilasyon dışındaki alternatifler ile kalıcı ve tek seferde kurtulmanız söz konusu değildir. Bu yöntemleri eğer deneyip memnun kalmadıysanız size daha etkili bir yöntem sunabiliriz. Hem pratik hem de ekonomik formül olan bitkisel karışımlarla sonuçlar harika olabilir. düzenli bir şekilde doğru bitkisel tarifleri uyguladığınızda tüylerin zayıflayıp azalacağına ve zamanla yok olacağına şahitlik edeceksiniz.

Soğan ve sarımsak kürü: Ateşte 1 adet soğanı közleyin ve sarımsağı da ardından rendeleyin. Siyah merhemi eczaneden alıp sarımsakla iyice karıştırın. Problemli bölgeye bu karışımı ince bir tabaka halinde sürün ve közlediğiniz soğanı üzerine koyun. 1 hafta boyunca bu uygulamayı her gün yapın tüylerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Tuzlu limonlu tüy dökücü: 2 çay kaşığı tuz ile 1 adet limonun suyunu karıştırarak karışım hazırlayın. Ağda ve epilasyon işleminden sonra bu karışım tüy köklerine sürülür. 3-4 kez bu uygulamayı yaptığınız takdirde kısa sürede tüylerin zayıflayıp, azaldığını göreceksiniz.

Kıl köklerine tuz ve limon karışımı inerek tüyleri yakacağından dolayı kökler zaman içinde zayıflayacak ve tüylerde azalacaktır. Limon ve tuz ikilisinin burada önemli olan cildi yakma ihtimalidir. Cildinizde eğer aşırı yanma hissederseniz bol su ile anında yıkamalısınız. 3-4 saat bu uygulamayı yaptıktan sonra bekletmelisiniz.

Portakal kürü: 1 adet portakalı soyduktan sonra kabuklarını robottan geçirin. Kıvamı kremsi olduğunda bir yemek kaşığı zeytinyağı ilave edip, karıştırın. Ağda işleminden sonra hazırladığınız bu karşımı istenilen bölgeye sürün. Ancak bir saatten fazla kalmamasına özen gösterin. Kıl köklerini portakal ve limon gibi asit içerikli meyveler yakacağından dolayı cildinizi tüylerden kurtulmak adına tahriş etmeyin.

Yumurta akı ile tüy dökücü kür: Az miktarda mısır unu ve şekeri yumurta akının içine ekleyip karıştırın ve istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye bu karışımı sürün. Cildinizi kuruduktan sonra nazikçe ılık su ile temizleyin. Yüz bölgesindeki tüyleri genellikle gidermeye yardımcı bu maske oldukça etkili bir kürdür. En az haftada 4 kez düzenli uygulandığında sonuçları olumlu olacaktır.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: bitkisel tuy dokucu tarifi,ateşe limon közleyerek tedavi,bitkisel tüy dökücü,kalıcı sarışınlık için doğal tarif,tuy dokucu karisimlar pratik hayat com,tek seferde tuy doken yap dogal,sogan kara merhem sarimsak ile bir tane tuy kalmadi,kozlenmis sogan ve sarisak ile tuy dokucu krem yarifi,kara melhem közlenmiş soğan ve sarımsakla nasıl tüy dökülür,kadınların günlüğü istenmeyen tüyler
322 defa okundu

YORUMLAR