Kategoriler

Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Boyalı saçlar özel bir bakım gerektirir mi? Boyalı saç için saç bakımı nasıl yapılmalı? Boyalı saçların bakımı için merak edilen sorular ve cevapları:

Saç boyanırken kirli mi temiz mi olmalı?

Kirli ya da temiz saçlı olmanız hiç fark etmez. Sonucu her iki durumda da alırsınız. Ancak jöle, briyantin, sprey, köpük gibi saç şekillendiricileri saçınızı boyamadan evvel varsa bir fırça yardımıyla onlardan arınmalısınız.

Çünkü saça şekillendiriciler boyanın yeterli miktarda nüfuz etmesini engeller. Ayrıca boyanın kalıcılığı da daha kısa süreli olur.

Saç boyası saçların dökülmesine neden olur mu?

Saçı, boya dökmez. Saçın dökülmesine mevsim değişikliği, fizyolojik rahatsızlıklar, düzensiz beslenme gibi etkenler neden olur.

Cilde bulaşan boyalar nasıl temizlenir?

Saç diplerine saç boyasını uygulamaya başlamadan evvel nemlendirici krem uygulanabilir. Bekledikten sonra yıkanmadan önce ya da yıkandıktan nemli bir pamukla boyanın ciltten temizlenmesi kolaylaşır. Boya işleminden önce nemlendirici kullanımı unutulursa, pamukla ya da sabunlu bir bez yardımıyla boyayı temizleyebilirsiniz.

Kaş ve kirpik boyanabilir mi?

Hiçbir boya ile kaş ve kirpikler boyanmaz. Ancak kaşlarınızı boyamak isterseniz kaş ve kirpik için özel hazırlanan boyalardan faydalanabilirsiniz.

Ne kadar zamanda bir boya uygulanmalı?

Yaklaşık olarak saç ayda 1 cm uzar. Saç diplerini 4 ila 5 hafta arasında boyamak ve saç uçlarına rötuş yapmak gerekir.

Kına olanlar boya yapabilir mi?

Saçı, kına kaplar ve saç üzerinde bir tabaka oluşturur. Saçtan kınayı çıkarmak ise mümkün değildir. Bu sebepten dolayı saçınızda kına varsa saç boyası kullanmayın. Saç boyasından daha fazla oksidasyon kremini saç renginin daha belirgin olması için kullanılırsa sonuç ne olur? En ideal sonucu almak için boya kutusunun içinde yer alan reçetede yazan miktarı uygulamak gerekir. Farklı bir karışım bu nedenle tavsiye edilmez.

Renk seçerken nelere dikkat edilmelidir?

İstenen sonuca ulaşmak için saçı renklendirmeden önce elde edilmek istenen renk çok iyi saptanmalıdır. Daha önce boyanmış saçlar için renk saptaması yaparken; beyaz saç yoksa ya da azsa doğal saç renginden bir ton açık kullanılmalıdır. Önceden boyanan saçlar da aynı renk ya da koyu renge boyanabilir. Açık renge, boyalı saçları boyamadan evvel saçın rengini açma işleminin uygulanması gerekir. Arzulanan saçı bu şekilde elde edebilirsiniz.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: saracoglundan boyali saclar bakim kurleri,saçta rötuş nasil yapilir,rötuş boyası nasıl yapılır,ibrahin saracoglu boyali sac bakimi,boyali saca rotus nasil atilir,Saca rotus nasil yapariz,saca rutus nasil yapilir,Saç boyasiyla rötuş nedir,saç rötuş nedir,saça kına yakarken cilde bulaşması
etiketler:
608 defa okundu

YORUMLAR