Kategoriler

Canlı Saçlar İçin Bakım İpuçları

Her zaman kadınların güzelliğinde hacimli, canlı ve parlak saçlar başrolü kapar. Saçlarımız gerçekten o gün ne kadar havalıysa, kendimizi de o kadar çekici ve güzel hissederiz. Dış görünüşümüze, kendimizle ilgili duyduğumuz bu olumlu hisler ekstra bir katkı sağlar. İşte sizin için hazırladığımız pratik önerilerden bazıları;
Sabunlara oranla içeriğindeki temizleyici ajanlar sayesinde şampuanlar çok daha etkili bir temizlik sağlar ve tamamen saçı arındırır. En doğal olan zeytinyağından bile yapılan sabun, saçın üzerinde şeffaf bir tabaka bırakır. Bu durum da saçın cansızlaşıp, matlaşmasına neden olur. Şampuanlar, bilinenin aksine en doğal sabundan dahi daha faydalıdır.

Deneyerek hangi şampuan ve saç kreminin en iyi olduğuna karar verebilirsiniz. Çünkü bir başkasına iyi gelen ürün size iyi gelmeyebilir. Şampuanınızdan emin olmak için; saçınızın kolay şekil alması, parlaması ve kolay taranması yeterlidir. Saç kremini saçınız yağlıysa kullanmayın.
Her yıkamadan sonra saçlarınızı makineyle kurutmayın. Kuruması için biraz kendi haline bırakın. İlla fön makinesi kullanacaksanız kafanızı öne eğerek, enseden uçlara doğru kurutma işlemini yapabilirsiniz.
Saçlarınızı gün aşırı yıkıyorsanız, sadece duştayken taramanız yeterlidir. Tekrar tekrar, kuruyken ya da kuruturken saçlarınızı taramayın. Saçınız ıslakken tararsanız kururken kendi kendine daha güzel şekil alır.
canlı saçlar için bakımÇok sıkı bir şekilde saçlarınızı toplamayın. Dökülme ve kırılma çok sıkı olarak sürekli toplanan saçlarda görülür.
En iyi çözümlerden biri saçları çok fazla uzatmamaktır. Saçlarınızın daha canlı ve dolgun görünmesi için tipinize uygun bir kesim yapmalısınız.
Saçlarınıza jöle ya da köpük kullanırsanız, yıkamadan uyumayın. Saçlarınız sertleştiği için yatakta kolayca kırılır.
Seyrek saçlar koyu renk boyaları tercih etmelidir. Çünkü açık renkler görüntüyü belirginleştirir. Saç derinize en yakın renk neyse o renk saçınızı daha sık gösterir.
Geniş dişli ve doğal kıldan yapılan fırçaları, sık dişli ve naylon kıllı fırçalar yerine tercih edin.
Koruyucu spreyleri güneşe çıkmadan evvel koruyucu kalkan görevinde olması için sıkın. Bunun için aktarlarda satılan yağlardan da faydalanabilirsiniz.

SAÇ BAKIMI hakkındaki diğer yazılarımız için tıklayın

Bu Yazıya Yorum yapılmamış


etiketler:,
221 defa okundu

YORUMLAR