Kategoriler

Cilt Bakımı İçin Kürler

Rutin bir şekilde cilt bakımı için kürler uygulanması gereken ve cildin yapısına göre hazırlanan kürlerden oluşur. Bitkisel ya da doğal malzemeler cilt bakım kürlerinin içinde yer alır ve güvenli bir şekilde cildinizin temizlenmesini ve aynı zamanda geçen zamana karşı direnmesini sağlar.
İşte kür tariflerinden bazıları;
Cilt Bakım Kürü 1
1 bardak portakal suyu
2 avuç lavanta
1 dilim salatalık

4 tatlı kaşığı kaymak
2 tatlı kaşığı arpa unu
1 adet yumurta sarısı
Bir kap içerisinde portakal suyu ve lavantayı ısıtın. Karışım bir müddet kaynadıktan sonra ocaktan alın ve içine 1 dilim ezilmiş halde olan salatalık dilimini ilave edin. Yumurta sarısı ve kaymağı da ilave ettikten sonra arpa ununu da son olarak ekleyin. Kaşık yardımıyla karışımı birbiri içine 2-3 dakika süreyle karıştırın. Masaj yaparak yüzünüze sürdüğünüz karışımı 15 dakika sonra durulayın. Oldukça kırışıklıklara iyi gelen bu kür cildi yeniler. Karışımı haftada üç gün kullanarak mucize sonuçlara tanık olabilirsiniz.
Cilt Bakım Kürü 2
1 adet kuru ceviz içi
4 tatlı kaşığı papatya
1 adet yumurta akı
1 tatlı kaşığı bal
1 çay kaşığı limon suyu
Kaynar bir kaptaki su içine papatyayı boşaltın ve demlenmesi için bir müddet bekleyin. 20 dakika sonra süzün ve ezilmiş kuru ceviz içini içine ilave edin. Daha sonra balı, yumurta akını ve limon suyunu da ekleyin.cilt bakımı için kürlerYüz bölgenize karışımı sürün ve 30 dakika kadar bekletin. Ilık su ile duruladıktan sonra badem yağını parmak uçlarınıza alarak masaj yapın ve işlemi sonlandırın. Cildinizin tazelenmesi için birebirdir.
Cilt Bakım Kürü 3
1 tatlı kaşığı şeker
1 adet yumurta akı
Şekeri yumurta akının içine ilave edin ve karıştırın. Hızlı bir şekilde karışımı çırpın ve nazik bir şekilde yüzünüze uygulayın. 15 dakika kadar bekletip durulayın. Yumurta akı cildi diri ve gergin bir hale getirirken cilt sarkmalarını da tedavi edecektir.

Cilt Maskeleri: Evde Yapılan Cilt Maskesi Tarifleri

Ebru Şallı Kayısı Maskesi: Cildi Canlandıran Maske

Cilt Yaşlanmasını Önlemek İçin Maske Tarifleri

Cilt Nemlendirici Maskeler: Cilt Nemlendirici Maske Tarifleri

Suna Dumankaya Cilt Lekeleri İçin Cilt Maskeleri

İbrahim Saraçoğlu Cilt Bakımı için Kayısı Maskesi

Suna Dumankaya Kırışıklık Maskesi Tarifleri

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: cilti kürler,arpa unu maskesi haftada kaç defa,Yuz bakımı ıcın kurler,Yumurta akı kürü ender saraç haftada kaç gün,Yumurta akı ibrahim saraç sivilce,suna dumankaya cilt guzelligi icin kayisi maskesi,suna dumankaya arpa unu maskesi,sivilcele Yumurta akı arpa unu,kadingunlugu net/bitkisel-tedavi/ibrahim-saracoglu-cilt-bakimi-icin-kayisi-maskesi html,Ibrahim şaracoglu yumurta cilt
etiketler:, ,
507 defa okundu

YORUMLAR