Kategoriler

Cilt İçin Faydalı Bitkisel Yağlar

Bedensel savunma mekanizmalarını hızlandırarak, vücudu bir bütün olarak iyileştirmek bitkisel yağların en önemli özelliğidir. 46 çeşit yağı vücudumuz için kullanabilirsiniz. Güneş ışınından etkilendikleri için bu yağlar, koyu renkli şişelerde muhafaza ediliyor.

Bitki Yağları ile Cilt Bakımı

Genel olarak masaj sırasında, yüzde yüz konsantre olan yağlar cilde direkt olarak uygulanmaz. Yardımcı yağlar olan avokado, badem, buğday özü, zeytin ve üzüm çekirdeği ile birlikte kullanılır. Mesela; avokado yağı masaj için hazırlanırsa avokado yağı %10’u geçmeyecek şekilde diğer bir taşıyıcı yağ ile karıştırılır.

Çünkü yardımcı yağlarla yumuşatılarak cilde öyle uygulanması gerekir. Yardımcı olarak kullanılan yağlar tek başlarına da iyileştirici özelliğe sahip, mineral, protein ve vitamin depolarıdır.

Yaşlanmayı, güzellik tedavisinde kullanılan temel aromaterapik yağlar geciktirir. Aynı zamanda siyah nokta ve aknelerin de giderilmesine yardımcı oluyor. Rutin olarak yüze, tonik ve derin temizleyicilerle kullanıyor. Belirtilen yağlara ait özellikler aşağıda, genel olarak ifade edilmiştir. Alerjik bir bünyeniz varsa ya da bu yağlardan herhangi birine karşı hassasiyetiniz varsa bir alerji testi yaptırabilirsiniz.

Cilt İçin Faydalı Bitkisel Yağlar
Avokado: A, B, D ve E vitaminlerini içeren avokado yağı, cildi kuru olanlar için uygundur.
Ardınç: Cildinde akne olan ve yağlı bir cilde sahip olanlar için etkilidir.
Ayçiçeği Yağı: Besleyici ve nemlendirici özelliğe sahiptir.
Bal: Cildi kuru olanlar için önerilir.
Bergamot: Cildi yağlı olanlara etkilidir. Hassas olanlar ise dikkatli kullanmalıdır.
Biberiye: Mikrop kırıcı özelliği ile derinlemesine temizlik sağlar.
Buğday: Yıpranmış ciltlerin beslenmesini sağlar. İçeriğindeki E vitamini zengindir. A, D vitaminleri, protein ve mineraller içerir.
Gül: Cilt tiplerinin tümü için uygundur. Rahatlatıcı ve yumuşatıcı özelliği vardır.
Havuç: Cilt tiplerinin tümü için uygundur. Yüz temizliği için birebirdir. A, B, C, D, E vitamini ve Beta-Carotene açısından zengindir.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: Cildi genclestiren yaglar ibrahim saraçoğlu,cilde faydalı olan yağlar,cildi gençleştiren bitkisel yağlar,cilt genclestirici bitki,Genclestiren bitkisel yaglar,Uzum cekirdegi yagi neye faydali,yuze surulebilecek yaglar ibrahim saracoglu,yuzu genclestiren bitkisel yağlar
etiketler:
815 defa okundu

YORUMLAR