Kategoriler

Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmalı?

Hanımların yıllardır korumakta olduğu güzelliklerine, cilt üzerinde meydana gelen kırışıklıklar gölge düşürür. Yıllar boyunca çeşitli yöntemler ile ciltlerine iyi bakan hanımların ciltlerinde oluşan kırışıklıklardan oldukça rahatsız olduğu ve çeşitli yöntemlerle bu kırışıklı gidermek için uğraştığı bilinmektedir. Herhangi bir yaşa bağlı cilt kırışıklığı olmasa da daha çok yetişkinlerde meydana gelmektedir. Tüketmiş olduğunuz besin öğeleri, hiç kuşkusuz ki bu kırışıklıkların sebebidir. Amerika’da yapılan araştırmalara göre beyaz un, makarna ve patates gibi oldukça yağlı ve zararlı yiyeceklerin cilt kırışıklığı üzerinde çok fazla etkisinin olduğu görülmüştür.
Şeker, bayanların hayatından çıkartmak zorunda olduğu bir besindir. Çünkü hem erken yaşlanmayı tetikler hem de kırışıklıklara yol açar. Bu nedenle oldukça fazla dikkat ederek şeker tüketiminizi en aza indirmelisiniz.

Şeker oranını fazla miktarda alan bayanların az oranda alanlara göre Amerikalı uzmanlar yaptıkları araştırmada daha fazla cilt kırışıklıklarıyla karşılaştığını tespit etmişlerdir.

Erken Yaşlanma ve Cilt Kırışıklığı Nasıl Önlenir?
Sizin elinizde olan yaşamınızı yönlendirirken geç yaşlanmak ve cilt kırışıklıklarıyla mücadele etmek istemiyorsanız beslenmenize mümkün olduğunca dikkat etmelisiniz. Hayatınızı artık belirli bir yola koymalı ve kırışıklıkları uygulayacağınız bu yöntemle gidermeniz mümkün olacaktır. Şeker kullanımını hayatınızdan tamamen çıkarmak unutmamanız gereken en önemli noktadır. Cilt kırışıklığı karşısında sağlıklı beslenerek korunabilirsiniz.kırışıklık için çözümler

Cilt Kırışlıklığını Önleyen Besinler
Yağlar, cilt kırışıklığı nedenleri arasındaki en büyük kozdur. Cilt güzelliğini her zaman olumsuz etkileyen bir unsurdur. Hem cilt kırışıklıkların oluşmasını hem de çeşitli lekelerin oluşmasını yağ sağlayacaktır. Daha sağlıklı ve estetik bir cilt görünümü istiyorsanız artık B ve E vitamini almanızın zamanıdır. Cilde elmanın iyi geldiği bilinmektedir. Elmayı düzenli olarak yiyen kişilerin cildi daha sağlıklı ve canlıdır. Hücre yenilemesini, üzüm ve üzüm çekirdeği gibi yiyecekler arttırdığı için bunları da yemekte fayda olacaktır. Suyu sadece susadığınızda içmek çok yanlış bir düşüncedir. Su, vücudunuzda gelişen bütün biyokimyasal olayların eşliğinde olduğu için, en az kişinin günde 2 litre su içmesi gerekir. Su faktörü, cilt kırışıklığı çözümünde çok etkilidir.

Cilt Kırışıklıkları İçin Faydalı Vitaminler

Cilt kırışıklıklarına karşı faydalı olan vitaminler ve onların kullanım şekilleri hakkındaki yazımızı okumak için tıklayın: Cilt Kırışıklıklarına Faydalı Vitaminler

C Vitamini İçeren Meyveler
Ciltte bulunan deri altı kollojen dokusunu koruyarak, cildin kırışmasını ve yaşlanmasını geciktirir. Bol bol C vitaminli besinler tüketerek bunu da gerçekleştirebilirsiniz. Kabuklarıyla C vitaminli meyvelerin cildinize yuvarlak hatlar şeklinde masaj yaparken hem kollojen yapıyı destekleyebilir hem de cilt kırışıklığı sorunlarını çözebilirsiniz.

Cilt Kırışıklıkları İçin Doğal Çözüm Önerileri

Kırışıklıklara iyi gelen bitkisel çözüm önerileri vermek istiyoruz. Kırışıklara doğal çözümler: Kırışıklığa Ne İyi Gelir?


Suna Dumankaya kırışıklık Maskesi Tarifleri

Kırışıklıklar için Sna Dumankaya bazı maske tarifleri veriyor. Kıruışıklık önleyici ve kırışıkları giderici maske tariflerini okumak için tıklayın: Kırışıklık İçin Maske Tarifleri

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: yüzdeki kırışıklıkları gidermek için ahmet maranki,cilt kirisikligina ne yapmali,y,c,çilt kırışıklını ne giderir,cilt kirisikligini onlemek icin,ahmet maranki cilt kırısıklıgı,yuz kirisikliklarini onleyen kur ibrahim saracoglu,cilt kırışıklıgını gigeren kür ibrahim araç oğlu,arindaki kirisikliga ne iyi gelir
938 defa okundu

YORUMLAR