Kategoriler

Cilt Maskeleri: Evde Yapılan Cilt Maskesi Tarifleri

Evde yapılan cilt maskeleri tariflerinden bahsetmek istiyoruz. Cilt bakımı ve doğal güzellik için ev yapımı  doğal maske tariflerini kullanmak ister misiniz? Cildinizi anında etki eden ve kolay hazırlanabilen cilt maskeleri ile anında rahatlatıp güzelleştirebilirsiniz. İşte o maskeler;

Krem Maskesi
1 kahve kaşığı nemlendirici krem
1 kahve kaşığı çekirdeksiz kısmından salatalık
Nemlendirici etkili kremin içinde salatalığı ezerek karıştırın ve yüzünüze yedirin. Cildinizde 10-15 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayıp gül suyu sürün. İki haftada bir bunu uygulayabilirsiniz.
Bu maske karma ve yağlı ciltlerin uygulayabileceği bir maskedir ve sıkılaştırır.

Papatya Maskesiyle Cildi Sıkılaştırma
1 tutam papatya
1 bardak su
Papatyayı bir bardak kaynamış suyun içerisinde demleyin ve cildinizi suyu ile silin. Cildinizde yarım saat kadar beklettikten sonra duru su ile cildinizi yıkayın. Bu maskeyi 10 gün boyunca uyguladığınızda cildiniz daha sıkı olacaktır.

Botoks Maskesi
Bir miktar tuz
1 tatlı kaşığı süt
1 tane yumurtanın sarısı
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı limon suyu
Verilen ölçülerde bütün malzemeler, cam bir kaseye koyarak tahta kaşık ile karıştırın ve hafif kalın bir tabaka halinde cildinize sürün. Cildinizde 15 dakika kadar bekletip ılık su ile ovalayarak temizleyin. Haftada bir bunu uygulayabilirsiniz.

Cilt Problemleri Olanlar İçin Etkili Maske
1 tatlı kaşığı limon suyu
1 tatlı kaşığı nemlendirici krem
Kremin içine limon suyunu katıp iyice cildinize yedirin ve 5 dakika kadar bekletin. Cildinizi ardından demlenmiş ıhlamur suyu ile silin. 4 günde 1 defa bunu uygulayabilirsiniz.cilt bakımı için maske

Lekeler İçin Karbonat Maskesi
1 tatlı kaşığı karbonat.
10 damla limon suyu
Karbonatın içine limon suyunu sıkıp karıştırın ve cildinize uygulayıp 5 dakika kadar bekletin. Cildi hafifçe yakan maskeyi bu süre sonunda ılık su ile temizleyin. Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.
Siyah noktalar ve cilt lekelerini gidermede birebirdir.

Siyah Nokta İçin Maske
1 tatlı kaşığı badem yağı
1,5 tatlı kaşığı kil
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı limon suyu
Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra dudak ve göz çevreniz haricindeki yüz bölgenize sürün. Yüzünüzde 45 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla durulayabilirsiniz.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: evde yapılan cilt maskeleri tarifleri,cilt maskeleri evde,Kremin içine 1 tatlı kaşığı salatalık maskesi,Papatyadan evde yapılan kremler
etiketler:,
3.104 defa okundu

YORUMLAR