Kategoriler

Cilt Nemlendirici Maskeler: Cilt Nemlendirici Maske Tarifleri

Cildinizi nemlendirmek için doğal çözüm arayanlar için nemlendirici maske tarifleri vermeye çalışacağız. Bu maskeler, cildinizi nemlendirici özelliğe sahiptirler.

Cilt Nemlendirici Maskeler

1) Bir tane yumurtanın beyazını iyice çırptıkıktan sonra içine yavaş bir şekilde bir tatlı kaşığı bal ve birkaç damla badem yağı ilave ederek çırpmaya devam edin. Koyu  bir kıvam aldıktan sonra cildinize nemlendirici krem olarak uygulayabilirsiniz. Not: Nemlendirici maske buzdolabında bir hafta süre ile muhafaza edilebilir. Kuru cilde sahip olan kişiler badem yağını birkaç damla daha fazla kullanabilirler.

2) Bir tatlı kaşığı kadar lanolini ile 3 çorba kaşığı gül suyunu benmari usulü ile ayrı ayrı kaselerde ısıttıktan sonra birbirine karıştırın. Daha sonra 1 çorba kaşığı susam yağını da benmani şekilde ısıtıp sıcak kremin içine ilave ederek soğuyuncaya kadar karıştırın.

3) Yüzünüzü Nemlendirerek Canlılık ve Parlaklık Sağlayan Naneli Maske
3 avuç kadar nane yaprağının üstüne kettle da ısıtılmış kaynar su dökülerek 1 gün kadar dinlenmesi gerekir. Günün sonunda süzülen 2 kahve fincenı nane suyunun içine bir çay kaşığı menekşe yağı ve bir çorba kaşığı kaymak koyup en son bal ilâve edilir. Hazırladığız  karışımın içine mısır unu ekleyerek krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Yüzü nemlendirip ona güzellik ve canlılık sağlayan naneli maske, aynı zamanda cilt koruyucu olarak ta ellere, ayaklara vs diğer uzuvlara uygulanabilir. Hazırlanan bu güzellik kremi şampuan olarak kullanılırsa da saçlara ayrı bir canlılık verecektir.

NOT: Cilde uygulanan yüz maskelerinin çoğunluğu 15 ile 20 dakika uygulanmalıdır daha sonra sıcak su ile yıkayıp soğuk su ile durulanmalı.Dikkat maskeyi göz alanlarına uygulamayın!!!! Herhangi bir maskeyi kullanmadan  yüzünüzü yıkanmalı veya krem ile temizlenmek gerekmektedir.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: ibrahim saraçoğlu yüz nemlendirici,ibrahim saraçoğlu nemlendirici krem,ibrahim saraçoğlu doğal nemlendirici,cilt nemlendirme ibrahim saraçoğlu,ibrahim saraçoğlu kuru ciltler için nemlendirici,ahmet maranki nemlendirici maskeler,ahmet maranki nemlendirici,ahmet maranki nemlendirici krem,ahmet maranki cilt nemlendirici,ibrahim saraçoğlu cilt nemlendirici
etiketler:, , ,
4.348 defa okundu

YORUMLAR