Kategoriler

Cilt Temizleyici Maske Tarifleri

Cilt temizleyici maskeler ile doğal cilt temizliği yapmak ister misiniz? Sizin için cilt temizleyici maske tarifleri vermek istiyoruz. Kozmetik ürünlere cildinizi temizlemek için para vermenize gerek yok. Doğal olan cildinizi temizlemek için cilt temizleme maskelerini kullanmak hem cilt sağlığınızı koruyacak hem de kozmetik ürünlere para vermenize engel olacaktır.
Doğal Cilt Temizleme Maskesi:
1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi
1 yemek kaşığı bal
1 adet yumurta akı
Yumurtayı bir kase içersine kırın ve beyaz kısmını ayırın.

Yulaf tozu ve balı içerisine koyarak köpürünceye kadar çırpın. Nazikçe karışımı cildinize uygulayın ve cildinizde 20 dakika boyunca kalmasını sağlayın. Cildinizi son olarak ılık su ile yıkayın.
Bal ve Zeytinyağlı Cilt Temizleme Maskesi:
1 yemek kaşığı zeytin yağı
1 yemek kaşığı bal
2 çay kaşığı limon suyu
Bir kase içerisine tüm malzemeleri koyun ve karıştırın karışımı daha sonra cildinize sürerek cildinizde 15 dakika boyunca bekletin, ılık su ile de son olarak durulayın.
Narenciyeli Yüz Temizleme Maskesi:
1 yemek kaşığı portakal suyu
1 yemek kaşığı limon suyu
1 çay bardağı yoğurt
1 yemek kaşığı portakal suyunu, 1 çay bardağı yoğurdu ve 1 yemek kaşığı limon suyunu birleştirin. Cildinize hazırladığınız karışımı sürerek 10 dakika bekletin ve daha sonra durulayın. Ayrıca soğuk su ile gözenekleri kapatmak için bir bez yardımı ile cildinize masaj yapabilirsiniz.
Aspirinle Hazırlanan Cilt Temizleme Maskesi:
10 adet toz halinde aspirin
Yarım çay bardağı limon suyucilt temizleyici maske tarifleri
Toz haline gelene dek aspirini ezin ve limon suyu ile karıştırın. Cildinize hazırladığınız maskeyi sürün ve 5 dakika bekletin daha sonra ılık su ile cildinizi yıkayın.
Elma Sirkeli ve Ballı Cilt Temizleme Maskesi:
2 yemek kaşığı bal
2 yemek kaşığı limon suyu
1 yemek kaşığı elma sirkesi
1 yemek kaşığı ekşi krema
Bir kase içerisine malzemeleri alın ve iyice karıştırın. Cildinizi ilk olarak ılık su ile temizleyin ve cildinize maskeyi uygulayarak 15 dakika kadar bekletin. Cildinizi bekleme süresi sonunda tekrardan ılık su ile durulayın, haftada 2 kere uygulayacağınız maske cildinizde izler ve yara varsa bunları da giderecektir.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: anything,aspirinle yapilan cilt temizleyici tarifi,aspirinle yapilan maskeler nasıl,cilt maskesi tarifi,cilt temizleyici yarifler,limon temizleyici,yumurta akı maskesi
etiketler:,
1.441 defa okundu

YORUMLAR