Kategoriler

Cilt Yaşlanmasını Önlemek İçin Maske Tarifleri

Cildi yaşlandıran etkenleri bilerek cildin yaşlanması önlenebilir. Cilt yaşlanmasını önlemek için cildin yaşlanmasını hızlandıran faktörler göz önüne alındığında birçok duruma dikkat etmelisiniz.
Cilt Yaşlanmasının Önüne Geçmek İçin Yapılması Gerekenler;
Cilt yaşlılığının önüne geçmemizi güneşten korunmak sağlar. Sadece güneş kremleri güneşte değil soğuk havalarda da uygulanmalıdır.
Cildin yaşlanmasını su içmek geciktirir. 8 bardak suyun gün içerisinde içilmesi durumunda cildiniz daha geç yaşlanır.
Cilt yaşlanmasının ertelenmesini düzenli beslenmek sağlar. Fast food yiyeceklerden özellikle de uzak durmak cilt sağlığınız için çok önemlidir. Cilt yaşlanmasının önüne doğal yiyeceklerle beslenmek geçer.

Cilt yaşlanması kilo problemi olan kişilerde daha erken ortaya çıkar. Cildinizi, kilonuzu kontrol altında tutarak daha geç yaşlandırabilirsiniz.
Cilt yaşlanmasını, C vitamini içeren besinler almak engeller. Cilt için yeri önemli olan C vitaminin yanı sıra A ve E vitaminleri içeren besinler de bu yaşlanmanın önüne geçecektir.
Sigara kullanmayan kişilerin ciltleri daha parlak ve sağlıklı görünür. Sigaranın içten ve dıştan cildi tahribata uğratması bunun nedenidir. cilt hücrelerini sigara etkilerken aynı zamanda akciğer içinde zararlıdır. Cilt yaşlanması, sigaradan uzak durularak engellenebilir.
Cilt Yaşlanmasına Karşı Patates Maskesi;
cilt yaşlanmasına karşı1 adet çiğ patates
1 adet yumurtanın akı
1 çorba kaşığı bal
Patatesin kabuğunu soyduktan sonra rendeleyin. Patates püre haline geldikten sonra yumurta akı ve balı ekleyip, karıştırın. Cildinize sürdükten sonra 30 dakika bekletin. Ilık su ile de yıkadıktan sonra soğuk suyla yıkayıp durulayın. Hafta da iki kez bu maskeyi uygulayarak cildin yaşlanmasını engelleyebilirsiniz.
Cildin Yaşlanmasını Önleyen Yoğurt Maskesi;
1 adet muz
1 çay bardağı yağsız yoğurt
2 çorba kaşığı bal
Muzun kabuğunu soyup, çatalla ezin. Yoğurt ve baldan içine ekleyerek karıştırın ve tüm cildinize sürün. Cilt üzerinde 20 dakika kadar kaldıktan sonra bol su ile yıkayın. En az haftada 3 kez uygulana maskeyle birlikte cilt yenilenmiş olacaktır.
Cilt Yaşlanmasını Gideren Maske: Bezelye Maskesi
250 gr taze bezelye
2 yemek kaşığı pekmez
1 çay kaşığı zeytinyağı
1 adet yumurta akı
1 çay kaşığı un
Bezelyeyi ezip, pekmezi içine ilave edip, karıştırın. Karıştırma işlemini 2 dakika yaptıktan sonra içine un, zeytinyağı ve yumurta akını da ekleyip 2 dakika daha karıştırın. Cildinize hazırladığınız maskeyi sürün ve 30 dakika kadar bekletip, yıkayın. 2 günde 1 gece yatmadan evvel bu maske uygulanmalıdır.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: cilt yaslanmasini onlemek,yaşlanmayı geciktiren maskeler,cildin yaşlanmasını engellemek,ya,cilt yaşlanmasını önlemek için öneriler,Yaşlanmayı önleyen maskeler,yaslanmayi geciktiren maske,yaslanmaya karsi yuz maskesi,yaşlanmayı önlemek için yapılması gerekenler,yaşlanmayı önlemek
etiketler:,
4.217 defa okundu

YORUMLAR