Kategoriler

Ciltteki Ölü Hücreleri Temizlemek İçin Ne Yapmalı?

Cilt tipinize uygun bir peeling seçerek yüzünüzdeki ölü hücre tabakasından kurtulabilirsiniz. Ancak peelingi yüzünüzde akne var ise bu bölgelere uygulamaktan kaçının.
Özellikle yaz ayları sonunda gözeneklerin açılması çok önemlidir. Ölü hücrelerden kurtulan cilt böylece nefes alabilir.
Profesyonel ellerden de yüzün gençliği ve diriliği için yardım alabilirsiniz. Güzellik merkezlerinde yapılan uygulamalar sadece bakım ürünleri ile kalmıyor, yapılan makyaj ve uygulama teknikleriyle kişi zihin, ruh ve beden dengeliğini hissederek huzura kavuşuyor.

Ölü Hücrelerden Kurtulmak İçin Peeling
Cilt bakımında güneşten kalınlaşmış ellere ilk uygulama peeling olmalıdır. Fazla güç harcamadan kozmetik peelinglerle ölü hücreleri gidererek, cilde yumuşaklık kazandırılır. Dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulamak etkili bir sonuç verecektir. Yaptığınız tüm bakım maskeleri yıpranan cildinize esneklik ve yumuşaklığı geri kazandıracaktır.

ölü hücrelerden kurtulmak için peelingBakım ürünleriniz arasında mutlaka nemlendirici yer almalıdır. Yoğun mineraller içeren konsantre kremler ya da serumlar cildi derinlemesine temizlemek için yeterli olacaktır. Böylece cilt yoğun bir şekilde nemlenirken aynı zamanda dolgunlaşır ve normal fonksiyonlarını yerine getirir. Yoğun bakım ürünleri, cildin nem oranına ulaşması için 7 ila 30 gün boyunca kullanılmalıdır.

Nemlendirici duş jelini sabun yerine tercih edin. Cildin üzerinde bulunan koruyucu tabakayı zayıflatarak, kurutan klasik sabunlardan mümkün olduğunca kaçının. Cildinizi rahatlatmak adına nemlendirici duş jelleri işe yarayacaktır. Duş sonunda cildinizin kurumasını engellemek için bebek yağı da sürebilirsiniz.

Yüzden sonra en fazla göz önünde olan yer boyundur. Vücudun diğer yerlerinden deri yapısı farklı olarak kuru ise ya da kurumaya meyilli ise bu yapıyı destekleyen ve elastikiyet kazandıran özel ürünleri tercih etmelisiniz. Boyun bölgesi için sabahları nemlendirici, akşamları ise kırışıklık önleyici daha zengin ürünler kullanabilirsiniz.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: yuzdeki olu deriler nasil temizlenir,yuzdeki olu deriyi nasil temizlenir,yüzdeki ölü deri nasıl temizlenir,olu hucreler icin maske,yuzdeki olu deriyi atma,Y,yuzdeki olu deriler nasil gider,yüzdeki ölü hücreleri temizleme,yuzdeki olu hucreler nasil atilir,http://kadingunlugu net/bitkisel-tedavi/ciltteki-olu-hucreleri-temizlemek-icin-ne-yapmali html
etiketler:
2.745 defa okundu

YORUMLAR