Kategoriler

Çörek otu ve Bal Neye Yarar? Çörek Otu Ve Bal Karışımı

Çörek otu ve Bal Neye Yarar? Çörek Otu Ve Bal Karışımı nasıl yapılır? Çörek otu ve bal nasıl karıştırılır? Çörekotu ve bal faydaları nelerdir?
Çörek Otu Ve Bal Karışımı Faydaları

Çörek otu ve bal karışımının vücuda kuvvet verici, iştah açıcı, idrar sökütücü ve süt arttırıcı etkileri vardır. Çörek otu ve bal karışımı mide yanmalarını giderir. Çörek otu ve bal karışımı alerjik durumlarda faydalıdır. Gözleri güneşe ve güçlü ışınlara karşı koruyarak katarakt oluşumunu engeller. Akciğer ve karaciğeri rahatlatmada etkilidir. Ağrılarda,sancılarda, soğuk algınlıklarında, kronik bronşit ve üst solunum yolları, nefes darlığı,astımve öksürüğe faydalıdır. Zeka geriliği ve sarada faydalıdır. Kanın temizlenmesinde ve işeme zorluğunun giderilmesinde faydalıdır.

Çörek Otu Bal Karışımı Nasıl Hazırlanır?

Çörek otu faydaları çok fazladır. ( Çörek otunun faydaları nelerdir? ) Çörek otu değişik şekillerde kullanılabilir. Çörek otu kullanım şekillleri içinden birisi de çörek otunu bal ile karıştırmaktır. ( Çörek otu hangi hastalık için nasıl kullanılmalıdır: Çörek otu nasıl kullanılır? )

Çörek otu ve bal karışımı için en önemli şey, çörek otunun öğütülmesi işlemidir. Çörek otunu öğütmek için kahve makinası kullanılabilir. Havanda öğütülmesi, yani döverek ezmek isterseniz, dikkat etmeniz gereklidir. Kesinlikle öğütülmüş çörekotu almayın. Kendiniz öğütmeniz daha uygundur. Kendiniz öğütün ama havanda döverek değil de kahve çekme makinesi veya ufak öğütme makinelerinde çekerek öğütün. Eğer havanda da dövecek iseniz çok olmalısınız. Çünkü Çörek otunun muhteviyatında bulunan uçucu yağlar ve diğer kıymetli bileşimler eğer öğütme işlemi uzun sürer ve bekleme söz konusu olur ise niteliğini yitirebiliyor. Bunun için öğütme işlemini çok çok hızlı yapıp öğütülmüş çörekotunu bir an evvel süzme bal ile karıştırmaya özen göstermelisiniz.

Çörek otu bal karışımı nasıl yapılır?

1kg bal ile 200gr. Çörek otu öğütülüp karıştırılır. Elde edilen bal- çörek otu karışımı bir kaba konulur, üstü tülbentle örtülür. Üç gün üç gece ay ve yıldızları görecek şekilde bekletilir. Sonra bu macundan 3 çay veya 1 tatlı kaşığı günde 3 kere aç karnına yenir.

Çörek Otu hakkındaki tüm yazılarımız için tıklayın:

Çörek otu ve faydaları

Bu Yazıya 51 Yorum Yapılmış. Yorumları okumak için tıklayın
[metaslider id=3236]

etiketler:,
48,190 defa okundu

Benzer Yazılar

YORUMLAR