Kategoriler

Detoks İçin Etkili Bitkiler

 

Meydana getirilen çalışmaların neticesinde biberiye bitkisi, bağırsaklardaki yağın emilimini azaltarak pankreatik lipaz enzimini baskı altına alır. Kilo almayı ve karaciğerdeki yağlanmayı yağın emilimi önlüyor. Safra salgısı da biberiye yapraklarının yardımı ile azalarak yağlı besinlerin sindirimi de oldukça kolaylaşır. Vücuttaki fazla suyu idrar söktürerek dışarı atar.

İdrar söktürmek açısından funda bitkisinin yaprakları da oldukça faydalıdır. İdrara çıkışı özellikle funda yaprağı arttırır ve bu sayede sindirimi kolaylaştırır.

Kiraz sapı, idrar arttıran bir diğer bitkidir. İçeriğinde bulunan zengin potasyum yardımı ile vücuttan atılan idrardaki potasyum dengesini korur.

Isırgan yaprağının oldukça önemli yanları vardır. Yapraklarında bulunan idrar söktürücü özellikteki potasyumun bolca bulunması bunlardan ilkidir. Vücutta biriken ödemi bu sayede kolaylıkla dışarı atmaya yarar.

Yeşil çayın ve mate yaprağının da içeriğinde yer alan kafein yardımı ile gövde direncini arttırır. Fiziksel açıdan halsizliği giderir ve enerji içeceği tesirini ek olarak yaratarak bol oranda size enerji verir. Ödemin idrar miktarını arttırarak atılmasını sağlar. mate yaprağı ve yeşil çayın içeriğinde bulunan yağ yakan önemli bir faydası olduğunu bizlere gösterir.

Tat vermesi için yemeklerde ve özellikle de et türü besinlerde uygulanan kekik oldukça faydalı bir bitkidir. Besinlerin sindiriminde ve yakılmasında safrayı arttıran niteliği ile yardımcı olur.

 

 

 

 

Bu Yazıya Yorum yapılmamış


35 defa okundu

YORUMLAR