Kategoriler

Doğal Makyajın Sırları ve Püf Noktaları

Doğal makyajın sırları arasından bazılarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Doğal makyaj, gün boyunca hem yok gibi bir görüntü sunuyor, hem de sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde kavuşmanızı sağlıyor. Bu makyaj son yıllarda Hollywood dünyasında da bir hayli popülerlik sağlıyor.

Doğal Makyajın Sırları: Pürüzsüz Bir Görünüm Şart

Pürüzsüz bir ten yaratmak doğal makyajın bütün sırrıdır. Cilt makyajınız bu nedenle büyük önem taşıyor. Cildinizin nem dengesini koruması demek fondötenin kusursuz durması demektir.

Bu yüzden öncelikle yüzünüzü nemlendirin.

Nemlendiricinin üzerine, cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için güneş koruyucu yüz kremi sürün. Çünkü güneş ışınları mevsim ne olursa olsun cildinizin çabuk yaşlanmasına ve kırışmasına neden olur.

Fondötenden önce mutlaka yüzünüze bir makyaj bazı uygulayın. Makyaj bazı fondötenin cildinizde daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda yüzünüzü kalkan gibi koruyacağından fondötenin gözenekleri kapatmasına engel olacaktır.

Eğer likit fondöten kullanıyorsanız, ilk olarak renk eşitsizliği olan kısımlardan başlayın. Tampon vuruşlarla küçük dokunuşlar yaparak bu farklılıkları kapatın. Donrasında fondötenle pudrayı sabitleştirin. Yüzünüzde ve boynunuzda kalıntı kalmaması için geniş bir pudra fırçasını tercih edebilirsiniz. Fondöteniniz toz ise pudrayla geçiş yapmanıza gerek kalmaz. Cildinizde leke ve renk eşitsizliği çok fazla değilse BB krem ya da CC kremleri de tercih edebilirsiniz.

Gözaltlarınızdaki şişlik ya da morluklar doğal makyajın düşmanıdır. Bunun için kapatıcı kullanabilirsiniz. Ancak açık renk kapatıcılar morlukları daha çok belli edeceği için cildinizle aynı tonda kapatıcı tercih etmelisiniz.

Kullandığınız her ürünün cilt tonunuza uygun olmasına dikkat ederek doğal bir makyaj elde edebilirsiniz. Ancak hafif gölgeler yapmak adına cilt tonunuzdan bir iki ton açık ya da koyu farları uygulayabilirsiniz.

Allıkta da küçük ışıltılar katmaya çalışın. Cildinize hafif bir renk katarak sağlıklı görünmesini sağlayın. Ton olarak pembemsi ya da şeftaliyi seçebilirsiniz.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: Porselen makyaj,çok güzel makyajın püf noktaları ve makyaj hileleri,doğal makyaj sırları
etiketler:
195 defa okundu

YORUMLAR