Kategoriler

Doğal Saç Bakımı

Bakım konusunda kadınların şöyle bir yanlışı vardır. Sırf güzel görünmek için ‘ister cilt bakımı ister saç bakımı olsun’ piyasada merdiven altında üretilen halk deyişi ile (markasız) malzemeleri kullanmaktadırlar. Bu oldukça yanlış bir durumdur. İnsan sağlığı açısından merdiven altında üretilen güzellik malzemelerinin büyük tehdit içerdiği bilinir. Buna her güzel ve bakımlı olmak isteyen bayanın dikkat etmesi gerekir.

Kuaföre saç bakımı için gidebilir ya da oldukça pahalı saç bakım ürünlerini de kullanabilirsiniz. Bunun ancak daha doğal, daha keyifli ve daha avantajlı bir yolu vardır. Yiyip içmenize dikkat ederek ve doğal ürünlerle evde yapabileceğiniz bir saç bakım ürünü hazırlayabilirsiniz. Herhangi bir katkı maddesi konulmadan yalnızca doğal ve katıksız maddelerle hazırlayabileceğiniz doğal saç bakımını kendiniz hazırlayabilirsiniz. Düzenli olarak, doğal yöntemlerle hazırlayacağınız ürünü kullanırsanız dışarıda bir daha saç bakımı yaptırmanız ya da pahalı saç bakımı ürünleri kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

Saç ve saç derisi temiz olmalı

Koparak saçların dökülmesi ya da saç kepeğinin başlıca nedeni saç derisin de kalan köpük, jöle gibi saç bakım ürünlerinden kalan toz, atıklar ve yağ nedeni ile tıkanan saç kökleridir. Bu sebeplerden ötürü tıkanan saç kökleri, çabucak saçların kopmasına neden olur. Bu nedenle her zaman saç derisinin temiz olmasına dikkat edilmelidir.

Saç ve saç derisini temizlemek için doğal yöntem bulunur. O da saçı bir iki kez sirkeli su ile durulamak. Bunun için 1 su bardağı sirkeyi 2-3 litre suya ekleyip ve saçlarınızı şampuanladıktan sonra temiz bir suyla yıkayıp, durulayın. Sık sık bunu yaparsanız saçlarınız ve saç deriniz temiz kalır. Saça sürülen sirke ıslakken kokuya neden olur. Daha sonrasında ise koku hafifler.

Saç Çıkmasında Etkili Bitkiler

Parlak ve Kepeksiz Saçlar İçin Bitkiler

Saçların Güçlenmesi İçin Bitkisel Öneriler

Doğal Saç Maskesi Yapımı

Doğal Saç Boyaları

Saç Uzatmada Doğal Yöntemler

Parlak Saçlar İçin Maske Tarifleri

Saç Çıkaran Bitkisel Reçeteler

Saçların Yağlanmaması İçin Doğal Bakım

Kepek Sorunu ve Bitkisel Çözümleri

Saçlar İçin Doğal Bakım Maskeleri ve Doğal Yağlar

Saç Dökülmesine Evde Doğal Çözüm Önerileri

Bu Yazıya Yorum yapılmamış


83 defa okundu

YORUMLAR