Kategoriler

Doğru Giyinmenin Püf Noktaları: Desenli Kıyafetler

Yazı, kıyafetlerimizi renklendirerek kutlar, desenlere gömülerek geride bıraktığımız kışın karanlığını gömeriz. İlkbahar yaz sezonunda da bu gelenek bozulmuyor. Bu hafta itibariyle desenleri baş tacı yapma zamanımız gelmiş bulunuyor. Ancak her sezon olduğu gibi modaya bu yaz da uymak için hafif desenlerle oynamalar, bilhassa kombin konusunda değişiklikler yapmanız gerekiyor.
İş Tek Desenle Biter: Kullanılması en kolay sezon trendi, tüm parçaların tek bir desen olmasıdır. Bahsettiğimiz parça, figür farklılıklarını kendi içinde gösteren bir elbise ya da aynı desenden yapılan ceket, etek ya da gömlek pantolon kombini de olabilir. Desenler yeter ki yer yer değişkenlik gösteren, canlı renklerle çizilmiş ve zamanın ruhuna uygun motifler içersin.

Mini Topuklarla Deseni Kullanabilirsiniz: Piyasaya halihazırda çıkan desenli kıyafetler, geçmiş sezonların tersine rahatlıktan çok şıklık üzerine yoğunlaşmış durumdalar. Giyeceğiniz parçaların yalnız kumaşlarına ve kesimlerine aldanmayın. Çiçek figürlü yumuşacık kıyafetlerinizi iddialı topuklulardan uzak tutun. Desenleri bu sezon kullanmanın en iyi yolu, yine sezonun öne çıkan mini ve orta boy topukluları olacak.
Üç Doğru Bir Yanlışı Götürür: bir arada desenleri kullanmak kolay olmasa da ne kadar çok desen karıştırırsanız, kıyafetinizin tümündeki hatalar o kadar az ortaya çıkar. Yani renk tonları tutan ancak desenlerinde farklılık gösteren pantolon ve gömlek bir arada iki parçayı kullanmak yerine, bu kombine ekleyeceğiniz desenli bir şal ile ceket, sizi profesyonel stil danışmanlarından farksız kılacaktır.
desenli kıyafetlerKumaş Uyumuna Dikkat: Figürlere, renklere ve tonlamalara takılıp yapılan kombinde kumaş uyumunu atlamak desenleri karıştırırken yapılan en büyük hatalardan biridir. çiçekli bir satenle çizgili kalın bir penyeyi karıştırıp risk almak yerine, benzer dokulu kumaşlar seçmek daha doğru olacaktır. Kalınlıkları birbirine benzeyen materyalleri seçerek hata yapmaktan kurtulmanız da mümkündür.
Yeni Başlayanlara Tek Renkli Çözüm: Desenli kıyafetlerinizi, bol renkli desenleri karıştırmakta zorlanıyorsanız tek renkli parçalarla kullanarak kendinizi güvene alıyorsanız size bir tavsiyemiz var. Farklı birbirine benzemeyen desenleri tek bir renkle sınırlamanız. Mesela karıştırmaya; geometrik figürlü kırmızı bir pantolonu kırmızı çiçek desenli bir bluzla bir arada kullanarak başlayabilirsiniz. Tek renkle alternatif desenleri sınırlayarak; hem rahatlığı hem de şıklığı bir arada yakalayabilirsiniz.

Giyim Tarzı Belirleme: Giyim Tarzı Nasıl Olmalı?

Değişmeyen Şıklık Kuralları ve Şık Görünmenin Yolları

Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kıyafete Göre Aksesuar Seçimi

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: doğru giyimin püf noktaları,resimlerle şık giyinmenin püf noktaları,2014-2015 yazin en trend kiyafetleri,güzel giyinmenin püf noktaları,sekilli kina yapmanin puf noktasi,kombin yapmanın püf noktaları,spor giyinmenin püf noktaları,sik giyinmenin püf noktalari,kombin yapmanin puf noktalari,kis kombin yapmanın püf noktaları
etiketler:,
540 defa okundu

YORUMLAR