Kategoriler

Dolgun Dudaklar İçin Şifalı Bitkiler

 

Tarçın

–       6 damla, kullandığınız parlatıcı ruj ve diğer bakım ürünlerinin içine koyacağınız tarçın yağı ile 1 adet E vitamini, 5 çorba kaşığı zeytinyağını koyup, karışım haline getirerek dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

–       Dudaklarınızı herhangi bir işlemden geçmeden dolgunlaştırabilirsiniz. Ancak bu uygulamayı yapmadan evvel mutlaka bir vazelin ya da koruyucuyu dudaklarınıza sürün. Dudaklarınızda yoksa iritasyon oluşabilir. Uygulamaya geçersek; dudak koruyucusundan sonra dudaklarınıza bir iki damla tarçın sürün dudaklarınıza birkaç saniye yedirerek bekletin. karıncalanma hissi geçince dudak koruyucunuzu dudaklarınıza tekrar uygulayın.

Zencefil: Dudak dolgunlaştırıcı bakımı zencefille yapmak için 2 damla nane ekstresi, yarım çay kaşığı balmumu, 2 damla zencefil ve 2 damla kırmızıbiberi bir kaba alın ve karıştırın. Bu karışımı daha sonra dikkatlice eski bir ruj fırçası ile uygulayabilirsiniz. Dudaklarınızdaki dolgunluğu anında fark edeceksiniz.

Yulaf: 5 gr yulaf ile 1 adet yumurta sarısını karıştırıp dudaklarınıza sürün. Dudaklarınızı yaklaşık 10 dk sonra fırçalayın. Ölü tabakadan arınan dudaklar dolgun olarak ortaya çıkacaktır.

Kırmızıbiber: Biraz tarçın, 1 çorba kaşığı kırmızı biber, 1-2 damla nane yağı ile birlikte karıştırılır ve parmak yardımı ile bu karışım dudaklara sürülür 5 dk bekletilir. Dudaklarınız hafifçe yansa da bu karışım ile doğal bir dolgunluğa kavuşacaktır.

 

 

 

 

 

 

Bu Yazıya Yorum yapılmamış


206 defa okundu

YORUMLAR