Kategoriler

Dümdüz Bir Karın İçin Ne Yapmalı?

Dümdüz Bir Karın İçin Ne Yapmalı? Dümdüz Bir Karına Sahip Olmak İçin Neler Yapılabilir? Sıkı bir karın sahibi olmak için tavsiyelerimiz var.

Dümdüz bir karın için öncelikle beslenme kültürünüzü değiştirmeniz gerekmektedir. Göbek yapan gıdalardan uzak durmayı başardığınız sürece doğru yoldasınız. Sizlere öncelikle dümdüz bir karın için egzersiz önerilerimiz var. Ama egzersiz yapmadan dümdüz bir karına sahip olmak isteyenler için bazı tavsiyelerimiz var.

Dümdüz Bir Karın İçin Ne Yapmalı?

Dümdüz bir karına egzersiz bile yapmadan sahip olabilirsiniz. İşte bunun için size tavsiyelerden birkaç tanesi;

Hayatınızdan Stresi Çıkarın: Azıcık bir stres ve sinir çok zor bir şey olsa da varlığında hemen beyin kortizol üretimini arttırmaktadır. Peki bize kortizol hormonunun fazla salgılanmasının ne gibi zararı olabilir?

Vücutta kortizol ne kadar salgılanırsa göbek bölgesinde o kadar yağ birikimine yol açar. Stresli bir dünyada yaşasak da bu nedenle o kadar kafamıza takmamayı öğrenmeliyiz.

Mutlaka Günün 8 Saatini Uyuyarak Geçirin: Yağ yakmak yerine yeteri kadar dinlenmemiş bir vücut daha fazla kilo almanızı sağlar. Uyku düzeniniz yeterli ve kaliteli değil ise stres altında olduğunuz gibi uykusuz da kaldığınızda kortizol hormonu üretilmeye başlar. Göbek kısmında yağlanmanın bu da baş nedenidir.

dümdüz bir karın içinUykusuzluk hali ayrıca kişide sinir ve stresin de bir sebep yokken oluşmasına neden olur.

Mayalı Probiyotik Ürünler Tüketin: Bağırsakların düzenli çalışmasını ve sağlıklı bir şekilde tuvalete çıkma için probiyotik maya oldukça önemlidir. Mutlaka günde 1 kase karın bölgesinde oluşan şişlik ve sertlik için 1 kase probiyotik içeren bir ürün tüketmelisiniz.

Gazlı İçecekleri Şekersiz De Olsa İçmeyi Bırakın: Alkollü ya da alkolsüz şişkinliğe neden olan içeceklerden uzak durun. Şekersiz bir bira gibi… Bira, kesinlikle uzak durulması gereken bir içkidir. Çünkü bir ya da iki şişeyle birayı içmeye başladığınızda sınırlı kalınmıyor. 500 ml’den şişeler 4, 5, 6 diye devam eder. Bunu siz hemen idrar olur diye düşünmeyin. Göbek bu şekilde oluştuğunda adı bile var: bira göbeği.

Alkolsüz zero denilen içeceklere gelince içinde aslında gerçek şeker olsa da belki de daha az zarar verir. Artık insanların şeker konusunda daha hassas davranması gazlı içecek markalarının satışlarının düşmesine neden olmasın diye sıfır şeker, zero ya da light adı altında kendi ürettikleri zehri insanlara satmaya başladılar. Bu aldatmacanın siz siz olun bir parçası olmayın.

Yemekleri Aşırı Tuzlu Yemeyin: Vücutta tuz ödem tutmaya ya da şişmeye neden olur. Tuz çünkü vücutta suyu tutar ve atılmasına engel olur. Hamilelik döneminde özellikle de tuzlu yiyecek ve içeceklere olan isteğinizi azaltın. Hamileliğiniz oldukça kolay ve şişkinlik olmadan geçecektir.

 

Bu Yazıya Bir Yorum Yapılmış

Konunun anahtar kelimeleri: duz karin icin kür,Düz bir karın için kesin cozum,Dumduz karın ıcın ne yapmalı,kar,karında şişlik ve sertlik bitkisel cozum,kot pantolon solmasin diye ne yapmali,saracoglu düz karin,Saraçoğlu düz karın,sifir karın icin,ibrahim saraoglu duz karin
etiketler:
2.745 defa okundu

YORUMLAR

1 Yorum Yapılmış

  1. Ben bunların hepsini yapıyorum ama göbeğim var?