Kategoriler

En Güzel Göz Makyajı Modelleri ve Yapılışları

Göz Makyajı Modelleri ve Yapılışları hakkında bir makale yazmaya karar verdik. En sevilen göz makyajı modelleri ve yapılış şekillerinden kısaca bahsetmek istiyoruz.

En Güzel Göz Makyajı Modelleri ve Yapılışları

Beyaz Göz Makyajı: Alt ve üst kirpik diplerinize beyaz göz kalemini sürün. Daha sonra göz kapaklarınıza beyaz farı da sürdükten sonra makyajınızı tamamlayın.
 
dramatik göz makyajıDramatik Göz Makyajı: Üst kirpik diplerine ya da ince bir hat halinde her iki kirpik dibine de göz kalemini sürün. Ancak çok kısık gözlere sahipseniz ikinci yöntemi uygulamanız hoş durmayacaktır çünkü gözlerinizin iyice kısık görünmesine neden olacaktır. Alt kirpik diplerine bunu yerine renkli göz kalemlerinden uygulayın. Gölgeyi göz kapaklarında sadece göz kapağının dış kenarlarında belli belirsiz ve yumuşak hatta uygulayın. Parmaklarınızla bu iş için farı dıştan içe hafifçe sürün. Kirpiklerinizi de son olarak dramatik bir görünüm için bolca rimelleyin.

Koyu Renk Göz Makyajı: Göz kapaklarınıza, bu göz makyajı için bol miktarda siyah far uygulayın. Daha sonra eyelinerı üst kirpiklerinizin üst tarafına ince bir hat halinde çekin. Makyajınızı maskara ile bitirin.
Kedi Gözü Makyajı: Gözaltı kapatıcısını ilk olarak sürmekle başlayın. Ne kadar gözaltı açık olursa, kedigözü o kadar ön plana çıkar. Pudra ile daha sonra gözaltını sabitleyin. Göz kapağınızın üzerine içten dışa doğru, siyah göz kalemi kullanarak ince bir çizgi çekin. Göz bitiminden kaşlara doğru hafif bir kuyruk çekin.kedi gözü makyajı
Kaşlarınızın altına beyaz bir far sürerek göz hatlarınızın daha da belirgin olmasını sağlayabilirsiniz. Koyu farınızı çizdiğiniz hattın üzerine, fırça yardımıyla sürünüz. Kenarlarından taşmamasına özen gösterin. Dilediğiniz farklı renklerle; yeşil, mavi, mor ve gri gibi göz kapağınızı hareketlendirebilirsiniz. Sonrasında fırça şeklinde olan likit kaleminizi kirpiklerinizin hemen üzerine gelecek biçimde üzerinden geçin.
İstediğiniz kadar bu çizgiyi kalın çekebilirsiniz ancak iç kısımda çizginin ince olmasına dikkat etmelisiniz. Bir kat daha far sürerek kenarları düzeltin. Kenarlarına yani dışa doğru, sürdüğünüz farı ve kalemi karıştırıp, çekin. Tek kat rimeli kirpiklerinizi kıvrımlaştırdıktan sonra sürün.

Işıltılı Göz Makyajı: Parıltılı göz kalemini kirpiklerinizin alt ve üst kısmına sürün. Makyajınızı parıltılı far ya da maskara uygulayarak sonlandırın. Pullarla göz kapaklarınızı süsleyerek gözlerine daha fazla parlaklık kazandırın.

Natürel Göz Makyajı: Gözaltlarınıza ilk olarak kapatıcı sürün. Kapatıcının gözaltlarınızda belli olmaması için allık fırçasıyla bir iki dokunuşla pudralayın. Ten rengi tonlarında farı göz kapağınıza sürün. İnce bir eyelinerı göz kapağınızın kirpik bitimine kadar çekin. Kirpik fırçasıyla kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra son olarak ufak bir darbeyle maskaranızı uygulayın.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: makyaj modelleri ve yapılışları,Göz makyaj modelleri,makyaj modelleri yapılışı,en güzel makyaj modelleri,güzel makyaj modelleri,göz makyajları modelleri,http://kadingunlugu net/bitkisel-tedavi/en-guzel-goz-makyaji-modelleri-ve-yapilislari html,en güzel göz makyaj modelleri,gelin makyaj modelleri yapılışı,gözel makyaj wekileri
etiketler:,
1.308 defa okundu

YORUMLAR