Kategoriler

Ev Yapımı Doğal Dudak Maskeleri

Daha nemli, bakımlı ve hoş görünümlü dudaklara bu maskelerle sahip olabilirsiniz.

Domatesli Dudak Maskesi Malzemeleri;
Orta boy 1 adet domates
1 çorba kaşığı bal
1 çorba kaşığı yoğurt
Hazırlanışı: Püre haline gelinceye kadar domatesi ezin ve suyunu çıkartın. Balı ve yoğurdu üzerine ekleyerek iyice karıştırın. Dudaklara bu karışımı iyice sürün.

Maskeyi 15 dakika kadar beklettikten sonra su durulayıp temizleyin. Dudakların nemlenmesi, kuruluğun giderilmesi ve kırışıklıkların engellenmesinde bu maske büyük rol oynar. Dudakların pamuksu ve pürüzsüz bir hal almasına da yardımcı olur.

Salatalıklı Dudak Maskesi Malzemeleri
Yarım salatalık
1 çorba kaşığı bal
1 çorba kaşığı yoğurt
Hazırlanışı: Kabuklarını soyduktan sonra salatalığı blenderdan geçirip, suyunu çıkarın ve yoğurt ve balı da ilave ederek homojen bir biçimde karıştırın. Dudaklara yedirerek bu karışımı sürün. Dudaklarda 15-20 dakika kadar beklettikten sonra temizleyebilirsiniz. Dudakların nemlenmesi ve pürüzsüz görünmesine bu maske yardımcı olacaktır.

Çatlayan Dudaklar İçin Dudak Maskesi Malzemeleri
1 çay kaşığı bal
dudak maskeleri1 çay kaşığı vanilya
1 çay kaşığı badem yağı
Hazırlanışı: Ocakta bal ve badem yağını ısıtınız. Eritilmiş vanilyayı da üzerine ekleyiniz. Bütün malzemeleri karıştırıp, elde edilen maskeyi dudaklara uygulayınız. Daha nemli ve yumuşacık dudaklara kavuşacaksınız.

Hassas Dudaklar İçin Maske Malzemeler
5-6 gr yulaf
1 adet yumurta sarısı
Hazırlanışı: Bir kaseye yumurta sarısını aldıktan sonra yulafı ilave ediniz. Macun kıvamına gelene kadar iyice karıştırınız. Karışımı dudak ve dudak cildine masaj yaparak uygulayınız. 10 dakika bekledikten sonra bol su ile yıkayınız. Dudakların kuruluğu gidererek nemlilik kazanmasına ve yumuşak ve hoş bir görüntüye kavuşmasını sağlayacaktır.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: dudak maskesi evde,dudak maskeleri,evde dudak maskesi,dudak maskesi,dudak maskesi nasıl yapılır,DUDAK MASKELERI,dudak maskesi yapımı,evde yapılan dudak maskeleri,dudak nemlenmesi icin cozumler,Evdekı malzemelerle dudak maskesı yapımı
etiketler:,
1.550 defa okundu

YORUMLAR