Kategoriler

Evde Ağda Yapımı: Evde Ağda Nasıl Yapılır?

Evde kolay ağda yapmak için size basit bir tarif vermek istiyoruz. Evde ağda yapımı ve ağdanın yapılışı hakkında sizlere bilgiler vermek istiyoruz. Evde ağda yapımı için gerekli malzemeler:

1-   Malzemeler

–       2 su bardağı su

–       2 bardak toz şeker

–       1 tatlı kaşığı kadar limon tuzu

Metal, küçük ve derin bir tencere içerisine su ve şekeri ilave edip aşağı yukarı 15 dk süresince kaynatın ve güzelce karıştırın. Kaynamaya yakın bir süre sonra limon tuzunu da ilave ederek karıştırmaya devam edin. Biraz daha karıştırıp soğuması için bekleyin. Ağdanın soğuma sırasında sert ve kalın olmaması gerekir. Ara ara bunun için de karıştırmanız da fayda vardır.

Evde Ağda Yapımı: Evde Ağda Nasıl Yapılır?

Ağdanın nasıl yapıldığını bekleyenler için; soğuması için ağdayı bırakmıştınız. Soğumadan onu alın ve elinizle ağdayı alıp çekerek ağdanızı uzatın. Bu işlemi bundan sonra birkaç defa yenileyin ve ağdanın bir bölümünü öncelikle istenmeyen tüylere sürün ve her yere elinizle yayarak yedirin ve hızlı bir şekilde bundan sonra çekin. Vücudunuzdan ağdayı alırken tüylerin çıkış yönüne doğru çekmelisiniz.

Kadınların neredeyse hepsinim ağdayı uygularken yaşadığı problem ellere ağdanın yapışıp kalmasıdır. Ağdayı uygularken bu olayı yaşamamak için az miktarda yanınızda su bulundurun ve elinizi ağdadan temizlemek için su kullanın.

Evde hazırladığınız ağda eğer çok koyu ise çöpe gittiği için moralinizi bozmayın. Hemen az miktarda su ilave ederek güzel bir kıvama gelmesini sağlayın.

Evde yaptığınız ağda fazla gelmiş olabilir. bir kap içerisinde yaptığınız karışımı buzluğa koyarsanız eğer ihtiyacınız olduğunda tekrar ısıtarak ilk hazırlandığı günkü hale getirebilirsiniz.

Mutlaka ağdayı kısık ateşte hazırlamanız gerekir. Aksi halde ağdanın tutmamasına yol açabilirsiniz. Kısık ateşte bu nedenle ağdayı hazırlamalısınız.

 

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: ağda kür nasıl yapilir,Suna dumankayadan evde kolay ağda yapımı,Suna dumankaya evde bitkisel ağda,suna dumankaya evde ağda yapımı,Suna dumankaya dan evde ağda yapımı,suna dumankaya ağda tarifi,kadınların ağda videosu,ibrahim saracoglu agda kuru,evde yapilan agda saracoglundan,evde koyu agda yapimi
etiketler:
391 defa okundu

YORUMLAR