Kategoriler

Göz Maskeleri: Göz Bakımı İçin Maskeler

Her daim çekici görünmek ve gözlerinizin güzelliğinin bozulmaması için sizin üzerinize düşen görevler de var. Göz çevrenizin, zamanın etkileri ve her gün yapılan makyaj deforme olmasına neden oluyor. Sıkıntı etmeyin, bunun için çözüm yolunuz var. İşte onlardan bazıları:

Göz Bakımı İçin Maske Tarifleri

Kırışıklıkları Engellemek İçin: Bir çorba kaşığı soya yağı, bir çorba kaşığı badem yağı ve bir çorba kaşığı avokado yağını karıştırıp, göz çevrenize her gece yatmadan evvel yumuşak hareketlerle masaj yaparak sürün. Yüzünüzü sabah uyandığınızda yıkayıp, yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Torbaları yok Etmek İçin: Gözlerinizin üzerine bir patatesi halka şeklinde kesip, koyun ve 15-20 dakika boyunca gözlerinizi dinlendirin. Patates halkaları, göz altlarınızdaki halkaların giderilmesinde ve gözlerinizdeki kızarıklıkların geçmesinde yardımcı olacaktır. Bir parça pamuğu şekersiz çaya batırıp kızarıklıkların gitmesi için kompres yapabilirsiniz.

Şişlikler İçin: Gözlerinizin altında, bir parça buzu sabit tutmadan gezdirerek 5 dakika kadar bekletin.

Morluklar İçin: Buzlukta, buz kalıplarının içinde, bir adet salatalığı rendeleyip, dondurun. Dondurulmuş bu salata küplerini, daha sonra gözlerinizin mor kısmında gezdirerek 5 dakika bekletin.
Ayrıca bir patatesi rendeleyip, suyunu çıkardıktan sonra bu suya batırdığınız bir parça pamukla da göz çevrenize kompres yapabilirsiniz.

Elmalı Göz Maskesi: Yarım elma ve bir kaşık sütü yarım saat boyunca soğukta bekletin. Yıkadıktan sonra elmayı blendera koyarak suyunu çıkarın ve daha sonra sütle karıştırarak pamuk yardımıyla hafifçe göz çevrenize sürün. 15 dakika sonra durulayıp, çıkarabilirsiniz. Bu maske göz çevresi kırışıklıkları ve koyu renk halkalara iyi gelecektir.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: dondurulmus süt küplerinin cilde faydaları nelerdir,dondurulmuş süt maskesi,anything,dondurulmus sut goz,dondurulmus sut kaliplari goz çevresindeki kırışıklıklar,dondurulmuş süt ile cilt bakımı,dondurulmuş süt ile salatalık
etiketler:, ,
714 defa okundu

YORUMLAR