Kategoriler

Gözaltı Morlukları İçin Bitkisel Çözümler

Çoğumuz, gözaltı morluklarına salatalık ya da patates halkalarının ya da çay kompresinin iyi geldiğini biliriz. Ancak bu malzemeleri poşetle değil, taze olarak ve buzdolabında saklamamız gerektiğinden çoğumuz habersizdir. Aynı zamanda C ve K vitamini içeren göz çevresi kremlerini de kullanmanız gerekmektedir.

Gözaltı Morlukları İçin Bitkisel Çözümler

Lavanta ya da papatya çayını soğutup, iki parça pamuğu bu çaya batırıp, sıkın. Göz kapaklarınıza bu pamukları uygulayın. Bunun yanı sıra da 25 yaşından itibaren göz çevresi kremi kullanmaya başlayın.

Avakado Yağı: Avakado ve buğday yağını karıştırıp, nazikçe bu karışı dıştan içe doğru hareketlerle ve nazik bir şekilde göz çevrenize sürün.

Yoğurdun suyunu sürekli sürmek ve elma kabuğu koymak da çok faydalıdır.

Ebegümeci Terapisi: Havanda, bir tutam taze ebegümecini ezip, içine bir elamanın suyunu ekleyin. Gazlı bez arasına bu karışımı koyup, göz çevrelerinizde 20 dakika bekletin. Bol bol maydanoz ve taze nane tüketimini de unutmayın.

Rezene Terapisi: Kaynatılmış, bir bardak rezene çayını soğutun. Çaya, 2 parça pamuğu batırıp, göz kapaklarınıza yerleştirin ve 15 dakika bekletin.

Elma Terapisi: Elmayı rendeledikten sonra suyunu sıkın. Bir tatlı kaşığı Türk kahvesini de içine ekleyip, gazlı bezin arasına yerleştirip, sorunlu bölgelere uygulayın. Haftada üç gün bu uygulamayı tekrarlayın. Fakat bu bir sağlık problemi de olabilir. Doktora bu nedenle görünmenizde fayda var.

Zambak Kürü: Papatya, zambak, ıhlamur ve lavanta çaylarıyla yapılan güzellik kürleri gözlerdeki yorgunluk, şişlikleri ve morlukları gideriyor. 1 çay fincanı kaynar suya 1 tutam ıhlamuru ilave edip, 10 dakika bekletin. Süzdükten sonra soğumasını bekleyin ve 2 adet makyaj pamuğunu çaya batırıp, göz kapaklarınıza uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Gözaltı Morlukları Neden Olur?

Gözaltı Morlukları İçin Doğal Çözümler

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: goz alti morluklari avakado yagi ile maske
etiketler:, ,
322 defa okundu

YORUMLAR