Kategoriler

Gözaltı Morlukları İçin Doğal Çözümler

Çay Kürü: papatya, ıhlamur, zambak ve lavanta çaylarından yapılan güzellik kürleriyle gözlerinizdeki yorgunluk, şişlik ve morarmalardan kurtulacaksınız. Şu şekilde ki; bir tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ekleyip, 10 dakika kadar bekletin. Daha sonra süzün ve soğumaya bekletin. Çaya, 2 adet makyaj pamuğu batırıp, göz kapaklarına koyun. 10 dakika bu şekilde beklettikten sonra, yüzünüzü yıkayın.

Patates Kürü: Göz kapaklarınıza 2 dilim çiğ patatesi yerleştirip, 15 dakika bekleyin. Daha sonra yıkayıp, kurulayın.

Yarım çay fincanı kaynar suya 2 adet poşet çayı atın ve 15 dakika demlendirip, soğutun. 2 adet makyaj pamuğunu çaya batırıp, sıkın, göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin ve 10 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Gözaltı Torbaları için: 2 çay fincanı kaynar suya 2 çorba kaşığı fındık yaprağını katıp, 15 dakika bekletin. Daha sonra süzün ve buzdolabında soğumaya bırakın. 2 adet makyaj pamuğunu çaya batırıp, sıkın. Göz kapaklarınıza yerleştirip, 10 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü yıkayın.

Diğer bir yöntem de bir bardak kaynamış rezene çayının soğumasını bekleyin. 2 adet makyaj pamuğunu çaya batırıp, sıkın ve göz kapaklarınıza yerleştirerek 15 dakika bekletin.

Gözaltı Morlukları İçin: Lavanta çayı ya da papatya çayını soğutun. 2 adet makyaj pamuğunu çaya batırıp, sıkın. Göz kapaklarınıza yerleştirin.

25 yaş itibariyle göz çevresi için bakım kremi uygulamayı da ihmal etmeyin. Bunun yerine doğal olan avakado ve buğday yağını da tercih edebilirsiniz. Bu karışımı dıştan içe doğru hareketlerle ve nazikçe göz çevresine sürebilirsiniz.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: kaynar suyla göz altı morluğu,lavanta papatya ve keciboynuzu kuru
607 defa okundu

YORUMLAR