Kategoriler

Gribe İyi Gelen Bitkisel Karışımlar

Gribe ne iyi gelir? Grip için doğal çözümler ve bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir? Gribe İyi Gelen Bitkisel Karışımlar ve Bitki Çayları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Özellikle sık sık salgınların yaşandığı kış aylarında hastalık belirtilerini hafifletmek için başvurabileceğiniz en iyi yöntemlerin başında bitkilerden; meyve ve sebzelerden hazırlanabilen bitki çayları geliyor. Boğazı yumuşatan, ateşi düşürmek için terleten, vücudu C vitamini ve minerallerle besleyen bitki çayları ile çok kısa sürede gribi atlatmanız mümkündür. Evde bu çayları kendiniz de hazırlayabilir ya da poşet çay şeklinde aktar ve marketlerden hazır olarak alabilirsiniz.

Gribe İyi Gelen Bitkisel Karışımlar
Limonlu Çay: Yüksek oranda limonun C vitamini içermesi vücudu griple mücadele de kuvvetlendirmek için birebirdir.

Siyah çaya gün içerisinde bolca limon sıkılarak ya da yalnızca kaynayan suya limonu ekleyerek içeceğiniz çay boğazınızın yumuşamasını sağlar.Nane limon grip sırasına en çok tüketilen çaylardan biridir. Çayın içerisine, limon suyunun yanı sıra limon kabuğunu da rendeleyebilirsiniz. Toksinlerin vücuttan atılmasına, limonlu çaylar yardımcı olarak hastalığı daha çabuk atlatmanızı sağlayacaktır.
Zencefil Çayı: Boğazı zencefil çayı yumuşatır ve öksürüğün azalmasını sağlar. Ayrıca mide ağrısı ya da bulantısı gibi sıkıntılarınız varsa yine zencefil çayını tüketebilirsiniz. Zencefil çayını evde hazırlamak için; 2-3 santim kalınlığında zencefilin kabuğunu soyduktan sonra ince ince dilimleyin ve kaynamış suya atıp 15 dakika demlenmesini bekleyin. Demleme işlemini zencefil rendeleyerek de yapabilirsiniz.
grip için bitki çaylarıBaharat Çayı: Sarımsak ve baharatların bazılarını bir araya getirerek yapabileceğiniz bu çay terlemeyi arttırıp, ateşinizin düşmesini aynı zamanda da burnun ve sinüslerin açılmasını sağlayacaktır. Siyah turp, sarımsak ve acı biber tozu ihtiyacınız olan malzemelerdir. Yarım çay kaşığı turp, 1 çay kaşığı acı biber tozu ve 2-3 diş sarımsağı bir bardak ölçü için kullanabilirsiniz. 1 çay kaşığı hardal tozunu eğer siyah turp bulamadıysanız yerine koyabilirsiniz. Kaynamış suya tüm malzemeyi attıktan sonra 15 dakika kadar demleyip çayınızı içebilirsiniz.
Sığırkuyruğu Çayı: Sığırkuyruğu çayının balgam söktürücü özelliği bulunur ve gripten dolayı dolan göğsü ve burnu açmaya yardımcı ve etkili olur. 1 tatlı kaşığı sığırkuyruğunu bir bardak çay için kullanabilirsiniz. Balı da tatlandırmak için kullanabilirsiniz.


Ekinezya Çayı: Kış aylarında bulaşıcı hastalıklara karşı koruma sağlayan, bağışıklık sistemini güçlendirici ekinezya çayı antibiyotik etkisinden dolayı soğuk algınlığı, grip gibi hastalıkların çok daha kısa sürede geçmesine yardımcı olacaktır.

Bu Yazıya 2 Yorum Yapılmış. Yorumları okumak için tıklayın

Konunun anahtar kelimeleri: gribe iyi gelen karışımlar,gribe iyi gelen karışım,gribe iyi gelen bitki karışımı,gribe iyi gelen bitkisel karışım,grip için bitkisel karışım,gribe iyi gelen bitkisel karışımlar,grip icin bitkisel karisim,gribe iyi gelen karisimlar,grip için karışımlar,grip icin bitkisel karisimlar
etiketler:, , ,
8.610 defa okundu

YORUMLAR

2 Yorum Yapılmış

  1. çok teşekkür ederim

  2. harika çok beğendim