Kategoriler

Gripten Doğal Korunma Yolları

 

Grip, özellikle Ekim-Kasım aylarında nezle, soğuk algınlığı gibi şikayetlerin arttığına uzmanlar dikkat çekiyor ve günlük 1000 mg C vitamini takviyesine başlamasını öneriyor.

Ayrıca narenciye ve sularının tüketiminin arttırılması, içme bir litre suyuna bir limonun sıkılarak hem vücudun bağışıklığını hem de detoksunu güçlendiriyor.

Bağışıklı sistemi güçsüz kişileri mevsim geçişleri olumsuz etkiliyor ve okulların açılması, şehre dönüş gibi nedenlerle toplu yaşamın artması ile birlikte yeniden grip dört bir yanımızı sardı.

Öncelikle virüslerden korunmak için gribe yakalanmış insanlara 1,5 metreden fazla yaklaşmamasını öneren uzmanlar, hastane, okul, açık ofis gibi kalabalıklarla iç içe olunan ortamlarda eczanelerde satılan dezenfektanlarla ellerin ve ortak kullanım alanları olan masa, klavye, telefon gibi nesnelerin de temizlenmesi gerekir. Sık sık kapalı ortamların havalandırılması gerekir. Bağışıklık sistemi güçlü kişiler için risk daha düşüktür.

Düzenli beslenme, düzenli uyku, hareketli yaşamla birlikte güçlü bir bağışıklık için elektromanyetik kirlilikten arınmanın, sigara ve stresten uzak durmak büyük önem taşır.

Ağrı, ateş, burun tıkanıklığı, öksürük gibi şikayetlerinizi soğuk algınlığı  ve grip ilaçları baskılayabilir, fakat tamamen gribi tedavi etmez. Evde kolaylıkla bol sıvı tüketimi, tuzlu su ile ağız ve burun gargarası, nane-limon ya da kuşburnu, ekinezya, ıhlamur çaylarının yanı sıra biorezonans metodundan da hem bağışıklık sistemini güçlendirme hem de virüslerle savaşma adına faydalanabileceği ortadadır.

Buharlı banyo yapın ve buharı naneli sıcak suyu sulayın

1-2 kez ev istirahatı boyunca bol buharlı sıcak duş alımı, evin nemli tutulması ve hatta sıcak dolu bir kaseden de buhar soluma iyileşme sürecini destekleyecektir. Hatta buharı solunacak suyun içerisine nane de eklenerek ferahlatıcı etki arttırılabilir.

Bir kesme şekere 2-3 damla kekik yağı öksürüğü rahatlatmak için damlatılarak yutulabilir. Doğal takviyenin tarifi ise; bir çay kaşığı toz haldeki zencefil, zerdeçal ve tarçını bir yemek kaşığı balla macun haline getirin ve günde üç kere 8 saat arayla alın.

Ateşi ılık suyla duş 2 derece düşürebilir;

Şikayetlere eğer 38 derece ateş de eşlik ediyorsa, bir limon suyunu bir bardak suyuna ekleyin. Çorap ya da herhangi bir kumaşı buna batırıp bacaklarınıza uygulayın. Ateşi genellikle ateş düşürücü ilaç 1-1,5 derece düşürürken, vücudu ılık suyla duş ya da silme işlemi 2 derece düşürebilir. Muhakkak şikâyetlerin devam etmesi durumunda doktora başvurulması gerekir.

 

 

Bu Yazıya Yorum yapılmamış


28 defa okundu

YORUMLAR