Kategoriler

Gül Hastalığı Neden Olur ve Şifası Nedir?

 

Yüz bölgesini, rosacea yani gül hastalığı etkileyen bir rahatsızlıktır. Burada gül hastalığına karşı bitkisel tedavi yöntemlerine yer verdik. Genelde bu hastalık sivilce ve egzama ile karıştırılır. Teni açık renkli olanlarda ise daha sık rastlanır.

Nedenleri

–       Kan damarlarının derinin altında şişmesi

–       Alkol

–       Stres

–       Baharatlı yemek

–       Aşırı sıcaklıklar

–       Sinüs enfeksiyonu

Belirtileri

–       Yüzün şişmesi

–       Ciltte kırmızı bir yama görüntüsü

–       Gözde tahriş

–       Sulu gözler

–       Ciltte gün boyunca yanma hissi

–       Şişmiş göz kapakları

–       Kalın ve kuru cilt

  1. Seçenek

Malzemeler

–       Taze zencefil

–       Bal

–       Çemen tohumu

Çemen tohumundan 2 yemek kaşığı alın ve 1 lt suya atın. 30 dakika boyunca karışımı kaynamaya bırakın. Sıvıyı süzün. Taze zencefili rendeleyip elekten geçirdikten sonra suyunu 2 tatlı kaşığı kadar çıkarın. Zencefil suyuyla çemen tohumu suyunu karıştırın. 1 tatlı kaşığı baldan da içine ekleyin. Bu karışımdan her sabah 1 bardak için. 15 gün boyunca rosecea’nın tekrarlarının önlenmesi için bunu yapın.

 

  1. Seçenek

Malzemeler

–       Meyan tozu

–       Aloe vera

–       Bal

1 tatlı kaşığı balı 1 tatlı kaşığı meyan tozuna ekleyin. Aloe vera yaprağının birini ikiye kesip jelini ortadan çıkarın. Meyan tozlu karışıma balın 1 tatlı kaşığı aloe vera jel ekleyip, iyice karıştırın.

Maskeyi yüzünüze uygulayın ve 15 dakika durdurduktan sonra yıkayın.

 

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: ahmet maranki rosacea tedavisi,suna dumankaya gül hastalığı tedavisi,rozasea bitkisel tedavi,maranki gül hastalığı tedavisi,gül hastalığı ibrahim saraçoğlu,gul hastaligineden olur,gul hastaligina bitkisel cozum,gul hastaligi sperm,gul hastalığı bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu,ahmet maranki rozasea hastaligi
245 defa okundu

YORUMLAR