Kategoriler

Gündüz Makyajı Nasıl Yapılır? Gündüz Makyanın Püf Noktaları

Makyaja giriş dersi niteliğinde, gündüz makyajını nitelendirebilirsiz. Makyaj denilince aklınıza çok az bilgi geliyorsa bile en azından gündüz makyajına önem vermeniz gerekmektedir.
Kişiyi sağlıklı ve canlı göstermek, kusurları hafifletmek ve yüz hatlarını belirginleştirmek gündüz yapılan makyajın amacıdır. Saç, ten ve göz rengine uyumlu doğal tonları bu nedenle tercih etmelisiniz.
Gündüz makyajı için sağlıklı ve güzel görünen bir cilt elde etmek yeterli olabilir. İsterseniz bakışlara derinlik katmak için göz makyajı, biraz renklenmek için de allık ve ruj kullanabilirsiniz. Yüz hatları da böylece belirginleşir.

Gözleri Öne Çıkaran Makyaj Nasıl Yapılır?

Gün ışığının ciltteki tüm kusurları ortaya çıkardığı için gündüz makyajı çok önemlidir. Gün ışığı makyajda hataları fazlasıyla gösterdiğinden dolayı hata yapma şansınız pek yoktur. Ten makyajı, bu nedenle gündüz makyajında en önemlidir. Kalın fondöten, pudra ve concealer sürmekten çok gerekmedikçe kaçının. Bunun nedeni de gün ışığında makyajın görüntüsünün yoğun ve maskemsi görünebileceğidir.

Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır? Fondöten Seçmenin Püf Noktaları

Cildinde leke ve gözaltında morluk olanlar mutlaka leke ve morluklarını kapatıcı bir ürünle, cildin yapısına uygun bir şekilde kapatmalıdır. Gündüz kullanımı için yeni nesil BB kremler çok uygundur. Bu ürünle cildi nemlendirip, güneşten koruyor ve aynı zamanda da ciltte çok doğal duruyor. Tenle aynı renkte, sadece sorunlu bölgelere kapatıcı uygulayabilirsiniz. İnce yapıda concealer seçmeniz bu konuda önemlidir.
Transparan pudralar, cildi yağlı olan ve parlamayı sevmeyen bayanlar için çok iyi ürünler olacaktır.
Allık ya da terracotta, cilde renk katmak için kullanılabilir. Ancak bunların seçiminde ciltle uygun tonları seçmeniz önemlidir.

Allık Nasıl Sürülür? Allık Nereye Sürülmeli?

Artık yeni nesil makyaj ürünleri çok fonksiyonludur. Çok doğal bir görüntü yakalamanıza yardımcı oluyor.
gündüz makyajıKoyu ton ve sert gölgelerden gündüz makyajında kaçının. Far seçiminizi de teninizle uyumlu renklerden tercih edebilirsiniz. Gözün netleşmesini ve ışıldamasını sağlar.
Bu sezon dudaklara modayı takip edenlerin bildiği üzere yoğun renkler tercih ediliyor ve gündüz makyajına da bu durum yansıyor. Ancak unutmamanız gereken şey koyu renkleri mükemmel bir şekilde sürmeniz gerektiğidir. Eğer sürme konusunda başarılı değilseniz, hiç denemeyin.

Dudak Parlatıcısı Kullanımı: Dudak Parlatıcısı Nasıl Kullanılır?

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: makyaj nasil yapilir ve puf noktalari,gunluk gunduz makyaji,http://kadingunlugu net/bitkisel-tedavi/gunduz-makyaji-nasil-yapilir-gunduz-makyanin-puf-noktalari html,goz makyajı dersı,makyaj dersleri,kusursuz gündüz makyajı nasıl yapılır,hafif makyanla,gündüz guneste bitkisel veya makyaj,gunluk makyanda,gunduz goz makyaji
etiketler:
399 defa okundu

YORUMLAR