Kategoriler

Güzel Saçlar İçin Ne Yapmalı?

Güzel saçlara sahip olmak için ne yapmalı? Saç güzelliği için ne yapmak gerekir? Güzel saçlar için bazı tavsiyelerimiz var. Güzel görünen saçların sırrı nelermiş, bir bakalım:

Güzel Saçlar İçin Ne Yapmalı?

1.Çok Kuru Saçlar: Islak saçın dibine şampuanı sadece ellerinizle dağıtıp, hafifçe masaj yapın. Saçları temizlemek için, durularken incelerek saçın içinden akacak şampuan yeterlidir. Bu şekilde biraz daha saçların kurumasını engellersiniz.

2.Normal Saçlar: Dairesel hareketlerle şampuanı saça yedirip, ardından iyice durulayın. Şampuan artığı eğer saçınızda kalırsa saçlarınız matlaşarak kurur. Şampuanlamak için kullandığınız sürenin üç katını kullanmak her zaman kuralınız olsun. Duruladıktan sonra saçlarınızın gıcırdar gibi olması gerekiyor.
3.İkisi Bir Arada: Hem yıkayıp, hem de bakım yapan ürünlerdir. Her gün kullanılmaya uygun olmasa da pratiktir. Çünkü silikon yağı bu ürünlerin birçoğunda vardır. Önce yumuşacık saçlar elde etmenizi sağlarlar. Ancak uzun süreli kullanıldığında saç uçlarında birikerek ağırlık yapabilirler. En uygun kullanımı haftada bir gündür.
4.Ilık Su İle Durulayın: Çok hassas olduklarından saçlar çok sıcak suyu sevmezler. Saçların zarar görmemesi için ılık su en idealidir. Soğuk su ile yıkamayı başarabilenler mutlaka öyle yapmalıdır. Çünkü saçlara soğuk su mükemmel bir parlaklık verir.
5.En İyi Fön Stratejisi: Dikkatle saçları yıkandıktan sonra ayırın. Önden ısıtılmış bir havluyla kurulayın. Saçları çok fazla karıştırmadan, fön makinesini en düşük ayara getirip, tam kuruyana kadar fönleyin. Fönü daha sonra en yüksek ısıya getirip, bir fırçayla şekillendirebilirsiniz. En az 15 santim uzaklıkta fön makinesini tutarak saçınızı kurutun.
6.Nazik Olun: Hafifçe ıslak saçlar şişer. Bu nedenle kırılmaları çabuk olabilir. Ayrık dişli mümkünse kauçuk ya da ahşaptan el yapımı bir tarağı taramak için tercih edebilirsiniz. Plastik, ucuz taraklardan uzak durun.güzel saçlar için ne yapmalı?
7.Çok Mu Streslisiniz?: Mutluluk hormonlarınızı aktivite etmek için başınızı yıkarken masaj yapın. Şakaklardan saç diplerine doğru parmak uçları ile dairesel hareketler yapabilirsiniz. Oradan da kulaklara inebilirsiniz. Ensenize doğru sonra devam edin. Derin derin nefes alıp vermeyi bu işlem sırasında unutmayın.
8.Ön Yargıları Unutun: Her gün yıkanınca zaten yağlı olan saçların daha çok yağlandığı fikrini unutun. Her gün kendinizi daha rahat hissedecekseniz duşunuzu alabilirsiniz. Şampuanınız yumuşak olması burada önemli olan noktadır. Saçınızda şampuanı bekletmeden hemen yıkayın.

» Canlı Saçlar İçin Bakım İpuçları

» Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

» Saç Bakımı İçin Zeytinyağlı Maske Tarifleri

» Suna Dumankaya Doğal Saç Bakımı Önerileri

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: güzel saçlar için ne yapılmalı,saclari guzel yapmak,saclRim çok kuru ne yapmalı,yumu,yümüşak saçlar sahip olmak için ne yapmalıyım
431 defa okundu

YORUMLAR