Kategoriler

Güzellik İksirleri İçin Doğal Öneriler

 

Cilt kırışıklıkları: Birkaç damla limon suyu ile cilt kırışıklıklarına karşı zeytinyağı ile karıştırıp yüzünüze gece yatmadan önce uygulayın. Haftada bir kere tekrar etmelisiniz.

Yüz maskesi: ½ çorba kaşığı su, 1 çorba kaşığı kil ve ½ çorba kaşığı zeytinyağını karıştırın. Fırça ile bu karışımı sürün. Maske kuruyunca, yüzünüzü ılık su ile durulayın. Yüzünüzü, gül suyu ile nemlendirilmiş pamukla silip toniğinizi sürün.

Sert ve pürüzlü dirsekler: Bir adet limonu ikiye bölüp zeytinyağını her iki yarıya dökünüz. Limonları dirseklere sürerek dinlendirin ve 10 dk rahatlaması için bekleyiniz.

Kuru, çatlak ve kırmızı eller: Mikrodalgada zeytinyağını ısıtınız. Dayanabileceğiniz kadar yağ sıcak olmalı fakat kaynamamalıdır. 15-20 dk ellerinizi yağ içinde bekletiniz.

Yumuşak eller: Ellerinize, bir kaşık dolusu şeker ve zeytinyağını karıştırıp masaj yapınız.

Tırnaklar: Tırnaklarınızı haftada bir kırılmaması için ılık zeytinyağı içinde 10 dk bekletin.

Dudaklar: Dudakların soğuktan çatlamaması ya da çatlayan dudakların yumuşaması için hafif zeytinyağından dudağınızın üzerine sürünüz.

Saç bakımı: Saç kırıklarını bu bakım gidermeye, kepekleri yok etmeye ve saçınızın daha ipeksi, parlak ve canlı olmasına yardımcı olur. Saç diplerini birkaç çorba kaşığı zeytinyağı ile nazikçe ovunuz. Plastik bir duş bonesi ile saçınızı örtüp 30 dk ya da daha fazla bekleyin. Şampuanla daha sonra temizleyin. 1 yumurta sarısı ve zeytinyağı karışımını saçların dökülmesini önlemek için saç diplerine sürerek 1 saat bekletip yıkayıp arada bu karışımı tekrarlayınız.

Banyo: Banyo suyunuza; cildinizin beslenmesi, nemlenmesi ve yumuşaması için birkaç kaşık zeytinyağını ekleyiniz.

Ayaklar: Banyo sonrasında yorgun ayaklar için eşit ölçüdeki limon suyu ve zeytinyağı ile 10 dk ovuşturunuz.

Eller: Bol miktarda yatmadan önce ellerinizin üzerine zeytinyağı sürüp, beyaz pamukla eldiven giyerek sabaha kadar bekletiniz.

Gergin çizgiler: Gergin çizgilerden vücudunuzu kurtarmak için saf Hindistan cevizi yağını ¼ fincan zeytinyağıyla karıştırıp çizgilere uygulayın. Limon suyuyla temizleyin. Bu karışımı daha sonra tekrar edin. Her gece çizgiler yok oluncaya kadar uygulayınız.

Cilt nemlendirici: Gerçekten eğer çok kuru bir cildiniz var ise normal bir saç kreminin içine zeytinyağını ekleyiniz. Alkol içermediğinden saç kreminin emin olunuz. İyi nemlendiricilerden daha güzel kokar, daha çok işe yarar ve daha ucuzdur.

Zeytinyağı ile tuzu cildi yumuşatmak için eşit oranda karıştırıp vücudun tümüne masaj yaptıktan sonra yıkayınız.

Taze nane ışıltısı: 1 orta boy kahve cezvesinde bir avuç kadar taze nane yaprağını kaynatın. İndirin ve ılıtın. Çay süzgecinden geçirip, bir adet elmayı rendeleyin ve içine atın. Yüz ve boynunuza masajla bu karışımı yedirerek uygulayın. 15-20 dk uzanarak dinlenin. Daha sonrasında yıkayın. Yüzünüzdeki yorgun ve mat görünüm bu işlemle gider ve ışıltılı bir görünüm kazanır. Bunu az uyuduğunuz günün sabahında da yapabilirsiniz.

 

 

 

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: saç iksir
92 defa okundu

YORUMLAR