Kategoriler

İbrahim Saraçoğlu Göz Tansiyonu İçin Bitkisel Çözüm Domates Suyu Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Göz Tansiyonu İçin Bitkisel Çözüm olarak Domates Suyu Kürü tavsiye ediyor. Glokom göz tansiyonu yükselmesi hastalığı tedavisi için şifalı bitki arayanlar için domates suyu kürü yapılışı… Göz tansiyonu glokom nedir?

Glokom Göz Tansiyonu nedir? Ne demektir?

Özellikle kırklı yaşlardan sonra ortaya çıkan ve sinsice ilerleyerek hiçbir belirti vermeyen göz tansiyonu yükselmesi, yani GLOKOM ani körlüğe neden olabilen bir hastalıktır.

Glokom, optik sinirin, yani görüntüleri gözden beyine taşıyan sinirin bir hastalığıdır. Optik sinir, çok sayıda sinir lifinin bir araya gelmesi ile oluşur. Optik sinir liflerinde hasar olduğu zaman, görme alanında kör noktalar oluşur. Bu kör noktalar genellikle erken teşhis edilemez. Optik sinirin büyük kısmı hasar gördüğünde konulan teşhis ise çok geçtir. Optik sinirin tamamı hasar gördüğünde ise, körlük meydana gelir.

Glokomdan meydana gelebilecek optik sinir hasarı ve körlüğün önlenebilmesi için, glokomun erken teşhis ve tedavisi kritik rol oynar. Erken tedavi ile glokom kaynaklı görme kaybı önlenebilir.

Glokom sebepleri: Göz tansiyonu neden olur?

Gözün ön kısmını dolduran, aköz humor adı verilen şeffaf bir sıvı vardır. Göz içindeki basıncı sağlıklı bir seviyede tutmak için, sabit hızda göz içi sıvısı üretilirken, aynı miktarda sıvı gözü terk eder. Aköz humor, mikroskopik bir kanal sistemi ile gözden ayrılır. (Bu sıvının, gözün dış yüzeyindeki gözyaşı ile ilgisi yoktur.)

Göz kapalı bir sistem olduğu için, bu mikroskopik kanal sistemi (drenaj açısı da denir) tıkandığı zaman, fazla sıvı miktarı göz dışına çıkamaz ve göz içindeki sıvı basıncı artarak optik sinire baskı oluşturur ve zarar verir.

Göz tansiyonu tedavisi için İbrahim Saraçoğlu Domates Suyu Kürü

Göz tansiyonu sorunu olanlar için İbrahim Saraçoğlu domates suyu içmelerini öneriyor:

Göz tansiyonu şikayeti olanlara taze sıkılmış domates suyunu önermekteyim. Bir ay boyunca, günde bir bardak içeceğiniz taze sıkılmış domates suyu göz tansiyonunuzun düşürülmesinde etki olabilecektir. Bu amaçla kullanacağınız domatesin HORMONSUZ olması ve EBTER olmaması şartı vardır. Domates suyunun bu amaçla en uygun olan içme zamanı öğle yemeğinden bir saat öncedir.

Bu kürü, özellikle makula dejenerasyonu şikayeti olanlara da öneririm. Domates kürünü uygulayan orta yaş ve yukarı yaş grubundakiler görmelerindeki güçlenmeyi belirgin bir şekilde fark edebileceklerdir.

İbrahim Saraçoğlu şifalı bitkiler ve bitkisel kürler konulu yazıları için tıklayın

Göz tansiyonu konulu tüm yazılarımız için tıklayın

Bu Yazıya 7 Yorum Yapılmış. Yorumları okumak için tıklayın

Konunun anahtar kelimeleri: göz tansiyonuna ne iyi gelir,göz tansiyonu nasıl düşer,göz tansiyonu bitkisel tedavi,göz tansiyonu tedavisi bitkisel,göz tansiyonuna iyi gelen bitkiler,göz tansiyonu nasıl düşürülür,göz tansiyonuna bitkisel çözüm,göz tansiyonuna bitkisel tedavi,göz tansiyonu için bitkisel tedavi,göz tansiyonu bitkisel çözüm
etiketler:, , , ,
37.040 defa okundu

YORUMLAR

7 Yorum Yapılmış

 1. ben şeker hastasıyım insülin kullanıyorum gözlerimde kanama oluyor ne yapmam lazım

 2. Hocam 48yaşındayım 30 yıldan Berlin sürekli ishalim önceleriarada iyileştirdim sonra hiçşekillenmedi sonra doktora gittim gaitata tahlilleri yapıldı safra kesesi olduğunu söylediler veameliyat geçirdim. Safrakesem karaciğere yapışmış ve ben kurtuldum yalnız safradamarlarımda darlık varmış ve ben URSAFALK diye bir ilaç kullanıyorum karaciğer yaşlanmamda var vede halabağırsaklarım bozuk şekillen miyor antibiyotik içersem düzeliyor sizden duyduğum karanfil kürsüde çok iyi geldi hocamsize yalvarıyorum derdime biirçare sizi izliyorum ama hiç bir şekilde ulaşamıyorumama antibiyotik tkullandıktan vebittikten sonra yine başlıyor katran fildede aynı bittik ten sora yine başlıyor hocam umudum sizsiniz şimdiden Allah’a emanet olun

 3. Cevabınızı en kısa sürede bekliyorum

 4. Hocam ben 48 yasindayim bende 5 yoldir sari noktakel hastaligi var gecen yil 10 adet gözümden iğne oldum ilerlemesi şimdilik ilerlemesi durdu benim bu hastalığımın bitkisel bir çaresi varmı bunu öğrenmek istiyorum şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

 5. Sayin Hocam,
  Annemin Göz tansiyonu var, sizin dediginiz gibi bir ay boyunca tomates suyu icti ancak bundan sonra bir sene icinde aralilarla icmeli saniyorum tam olarak nasil icmeli.
  Aydinlatirsaniz memnun olurum.

 6. Sayın hocam merhaba .Hocam eşimde göz tansiyonu var .Daha önceleri 16. 18 iken bir kampanyasi olan bir hastahanede katarakt ameliyatı oldu.Akabinde bir kac gun sonra tansiyonu 25. 30lara çıktı ayrıca bir ilac kullanırken üç ilac kullanmaya basladi . Baska bir dr gittigimizde tensiyonun 35 çıktığı tesbit edildi dr goz sinirlerinin tahrip oldugunu soyledi melisa ve domates suyu kuru uygularsak faydasi olurmu.saygilarimla efendim .

 7. Hocam ben 20 yaşındayım. Bazen aniden bütün vücudum hareketsiz kalıyor konuşamiyorum sanki felçli biri gibi oluyorum .bu dakikalarca sürüyor. Karşımdakini duyuyorum ama cevap veremiyorum. Üstelik gözlerimde görmüyor o anda. Kafamda cizirtilar oluyor. Doktora gidip tahlil yaptırdım kalbimde ve beynimde sorun olmadığı söylendi.bana net bir şey söylenmiyor hastalığım ne bilmiyorum ama lütfen yardımcı olun.