Kategoriler

İBRAHİM SARAÇOĞLU Karaciğer Yetmezliği İçin Bitkisel Çözüm

İBRAHİM SARAÇOĞLU Karaciğer Yetmezliği İçin Bitkisel Çözüm… Lavanta Kürü ile karaciğeri arındırmak mümkün… Karaciğer rahatsızlıkları için yardımcı tedavi olarak lavanta kürünü kullanabilirsiniz… Lavanta kürü aynı zamanda Hepatit C hastaları için de faydalı bitkisel bir çözümdür.
Karaciğer yetmezliği için lavanta kürü: Hepatit B ve C hastalıklarına ve aynı zamanda karaciğer yetmezliğine lavanta kürü iyi geliyor. Lavanta kürü aynı zamanda karaciğerden kaynaklanan ala ve sedef gibi deri rahatsızlıklarını da önlüyor. Hepatit C’nin sebep olabileceği karaciğer kanserine dönüşme riskini büyük ölçüde önleyen, etkin maddelerden biri, lavantanın içerdiği ursolic acid fonksiyonel maddesidir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu lavanta kürü başka hastalıklar için de faydalı…

Lavanta kürü sedef, ala, vitiligo ve yaşlılık lekelerinde de etkili: Derideki bazı rahatsızlıkların nedeni, karaciğerden kaynaklanmaktadır. Lavanta kürü aynı zamanda, halk arasında ala hastalığı olarak bilinen vitiligo, sedef ve deride ileri yaşlarda oluşan yaşlılık lekelerine karşı da önleyici rol oynamakla birlikte, bu hastalıkların tedavisinde de önemli bir yardımcı ve destekleyicidir. Ancak, bu konudaki uygulama dıştan olup hazırlanması farklıdır. Lavanta kürünün başarısını çok daha fazla yükseltmek ve daha hızlı bir şekilde sonuca ulaşabilmek için beslenme şekline dikkat edilerek, bazı takviye uygulamalar yapılabilir.

Karaciğer İçin TAKVİYE UYGULAMALAR

* Her gün öğle yemeklerinden yarım saat önce hiçbir şey ilave etmeden tüketeceğiniz bir porsiyon preslenmiş çilek lapası, karaciğer yetmezliğine karşı önemli bir takviye oluşturur. Tüketeceğiniz çileklerin hormonsuz olasına da özen gösterin

*Genel olarak karaciğer metabolizmasının sağlıklı ve düzenli çalışmasında enginarın katkısı büyüktür. Haftada 2-3 defa bir porsiyon, az suda haşlanmış enginar tüketin. Tuzlamayın ve porsiyon başına 1 çorba kaşığından fazla sıvı yağ kullanmayın. Varsa kalan haşlama suyunu için.

*Taze kayısı karaciğer dostudur.

Hepatit-B veya Hepatit-C den dolayı siroz başlangıcı var ise, bu hastaların lavanta kürüne ilave olarak kereviz kürünü de uygulamalarını İbrahim Saraçoğlu tavsiye ediyor.

Lavanta kürü, hepatit C hastalarının kullanacağı mükemmel bir destekleyici kürdür. Lavanta kürü, hepatit-C virüsünü yok etmemektedir. Ancak, hepatit henüz kronikleşmemiş ise bu taktirde virüsü tamamen yok edebilme şansı da vardır. İnterferon ve Ribavirin tedavisinden sonuç alamamış bir çok hasta lavanta küründen çok başarılı sonuçlar almışlardır.

Lavanta kürü özenle hazırlanması gereken bir kürdür. Lavanta kürünün yapılışı hakkında bilgi için tıklayınız. Lavanta kürü nasıl yapılır? Lavanta kürü nasıl hazırlanır?

Lavanta kürü ile bitkisel çözümler hakkında tüm yazılar için tıklayın (Lavanta kürü sivilce, karaciğer yetmezliği, hepatit C, sedef, ala, vitiligo, saç dökülmesi gibi rahatsızlıklarda da kullanılmaktadır)

İbrahim Saraçoğlu’nun tüm tavsiyeleri için tıklayın

İbrahim Saraçoğlu karaciğer yağlanması için bitkisel kür tarifi için tıklayın

Bu Yazıya 7 Yorum Yapılmış. Yorumları okumak için tıklayın
[metaslider id=3236]

Benzer Yazılar

YORUMLAR