Kategoriler

İnceltici Yağlarla Selülit Tedavisi ve Vücut Sıkılaştıran Yağlarla Bölgesel İncelme

 

Çağlar boyunca bitkisel aromatik yağların cilt bakımı ve masaj amacı ile kullanıldıkları bilinir. Son dönemlerde bitkisel yağların yapılan araştırmalar sonucunda selülit gibi cilt problemlerine de iyi geldiği, bunun yanı sıra bölgesel incelme için masaj yöntemiyle kullanılabildiği de ortaya çıkmıştır. Peki bu yağlardan hangileri incelticidir? Sizlere şimdi bölgesel zayıflama ve selülitleri gidermek için kullanılabilecek inceltici bitkisel yağlar hakkında bilgi verecek ve hangileri inceltici yağlardır sizlerle paylaşacağız.

Kalça ve basen yağları kadınların ortak sorunudur ve yine aynı bölgede oluşan selülitler için iyi gelecek ve incelten sıkılaştıran bitki yağları nelerdir, bir bakalım.

Portakal yağı zayıflamayı sağlar mı? Turunçgillerden elde edilen yağlar ve özellikle de portakal, greyfurt, limon gibi bitki yağları bir arada kullanılır. Karıştırıldıkları takdirde hem bölgesel incelmeyi sağlar hem de selülitleri yok etmede oldukça etkili olur. Portakal yağı cilt sıkılaştıran bir yağ olarak da bilindiğinden gerginleştirici etkisi ile cildimize gençlik ve güzellik verir.

Lavanta yağı zayıflamayı sağlar mı? Bölgesel incelme yağları arasında bulunan lavanta yağı sürüldüğü bölgedeki metabolizmayı hızlandırıcı ve yağ yakıcı etkisi en yüksek olan bitkisel zayıflama yağıdır.

Kakao yağı zayıflamayı sağlar mı? Bu bitkisel yağ kakao bitkisinden elde edilir. Hamilelik döneminde özellikle ortaya çıkan cilt çatlakları, gebelik çatlağı, doğum çatlağı gibi problemlere bitkisel çözüm sunmak amacı ile kullanılır. Hamilelik döneminde özellikle kilo alan ve bu kiloları aynı şekilde daha sonra hızlı bir biçimde veren kadınlarda görülen çatlaklar ve göbekte meydana gelen sarkmalar için gerçekten kakao yağının faydaları büyük kolaylık sağlamaktadır.

Biberiye yağı zayıflatır mı? İçeriğinde biberiye yaprağı ve meyvesi yağ yakıcı etkileri olan ve metabolizmayı hızlandıran bir takım bitkisel kimyasalları barındırmaktadır. Biberiyeden olan biberiye yağının faydaları ise biberiye yağına bu bitkisel kimyasalların karışması ile oluşmaktadır. Cilde biberiye yağının faydaları sadece yağ yakması ile değil aynı zamanda inceltici etkisi ile ve cildi sıkılaştırıp gençleştirmesiyle de sağlanabilir.

Yasemin çiçeği yağı zayıflatır mı? Yasemin çiçekleri olağanüstü kokusu ile meşhurdur ve bunun yanı sıra son derece bitkisel incelme için de faydalı olan yasemin yağının hammaddesidir. Yağ yakması, selülite doğal ve kesin çözüm sunması yasemin yağının faydaları arasında sayılabilir.

Buğday yağı zayıflamayı sağlar mı? Pürüzsüz bir cildi buğday yağı sunmakla birlikte aynı zamanda çatlağa da kesin çözüm olarak yağı ve kremi önerilir.

Fındık yağı zayıflamayı sağlar mı? Ne yazık ki fındık yağının faydaları hakkında anavatanı olan ülkemizde çok az kişi bilgi sahibi ve haberdardır. Oysa sadece yemeklerde kullanılan bitkisel bir yağ değildir. Bunun yanı sıra cilt bakımı, güzellik içinde kullanılan bir etkiye sahiptir. Cilt sıkılaştırıcı  ve kilo verdiren bir bitki yağı olan fındık yağı aynı zamanda selülitleri de giderir.

Kekik yağı zayıflamayı sağlar mı? Kekik yağı tam anlamı ile bir termojenik etkiye sahiptir. Bitkisel zayıflama uzmanlarınca yağ yakıcı etkisi ile tavsiye edilen bir bitkisel yağdır.

 

 

 

 

 

 

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: vücut sıkılaştırıcı krem doğal ibrahim saraçoğlu,ibrahim saraçoğlu vucut sıkılaştırıcı,vücut sıkılaştırıcı bitkisel yağlar ender saraç,suna dumankaya vücut sıkılaştırıcı yağlar,sıkılaştırıcı bitkisel yağlar ender saraç,ibrahim saraçoğlu vücut sıkılaştırma kürü,ibrahim saraçoğlu inceltici krem,lavanta yağı inceltir mi,ibrahim saracoglu dogum catlaklarini sikilastirici yaglar,Vucudu siklastiran yaglar nelerdir
1.931 defa okundu

YORUMLAR