Kategoriler

İşte Hayatınızın Aşk Formülü!

 

Şimdiye kadar cinsel birlikteliklerinizde ve partnerinizle iletişiminizde hiç tatmadığınız zevkleri tadabilmek, daha fazla eğlenmek ve hiç yakınlaşmadığını kadar yakınlaşmak için aşk oyunlarına geçebilirsiniz.

Cinsellik toplumumuzda doğuştan bilinmesi gereken bir yetenek gibi görülüyor. Oysa sonradan cinsellik öğreniliyor. Haz almayı ve haz vermeyi kişi deneme-yanılma yolu ile önce kendi bedenini besleme sonra da karşı cinsin bedenini keşfederek öğreniyor. Yani cinsellik tıpkı araba kullanmayı öğrenmek gibi; öğrenilebilen ve geliştirilebilen bir davranıştır. Gevşemiş ve rahatlamış bir halde, dokunmanın ve sevişmenin verdiği hazza odaklanarak, haz alıp verebilme, bedeni ve ruhu paylaşabilme bilim ve sanatı cinselliktir.

Konuşmak: Daha fazla cinsellikten haz alabilmek için konuşmak gerekir. Cinselliği çoğu çiftler konuşmazlar. Çünkü cinsel güçle erkekliği erkekler özdeşleştirdikleri ve eşlerini tahmin etmeyi bir erkeklik meselesi olarak gördüklerinden dolayı eşleriyle cinsel konularda konuşmuyorlar. Kadınlar da ya fazla istekliymiş gibi görünmemek için ya da toplumda yaygın olan ‘her şeyi yatakta erkek yapmalıdır’ düşüncesinden isteklerini paylaşmıyor. Birbirlerinin istek, arzu, beklentilerinden iki taraf da konuşmayınca haberdar olmuyor. Oysa cinsellik, kadın ve erkek arasında paylaşılan özel bir durumdur ve duygu ve düşüncelerini her iki taraf da açık ve samimi bir şekilde dile getirirse o kadar güzel bir cinsel yaşantısı olacaktır. Önemli olan konuşmada, verilecek mesajların yanlış anlaşılmamasına dikkat etmektir. ‘Sürekli kendini düşünüyorsun, hiç benimle ilgilenmiyorsun, benim cinsel haz almam senin için önemli değil’ diye kişi demek yerine ‘Ön sevişmeyi biraz fazla tutarsak yatakta daha fazla vakit geçirebiliriz seni böylece daha fazla hissedebilirim’ diyebilir. Düşüncelerinizi konuşurken bu şekilde ifade ederseniz, bunu partneriniz yakınma olarak algılanmayacaktır. Ayrıca kendine eleştiri yapılmış gibi hissetmeyecek ve yeniden sizi rahatsız eden davranışlarını gözden geçirmeyi kabul edecektir.’

Ortamın hazırlığı

Cinselliğin keyifli ve haz dolu olması için ideal ortamı oluşturmak oldukça önemlidir. Çiftin sevişmek için rahatsız edilmeyeceği, ısının, ışığın yeterli olduğu, rahat olacağı bir ortam gerekir. Ortam tabi ki çiftin özel istek ve beğenilerine göre de düzenlenebilir. Yumuşak yastıklar, tatlı konuşmalar ya da dinlendirici bir müzik, çiftlerin cinsel enerjisini artıracak ideal bir ortamdır. Sevişmeyi yemek yedikten sonra gerçekleştirmeyin. Soğuk içeceklerden, dondurmadan ya da buzdan sevişmeden önce kaçının. Çünkü cinsel enerjinizde bu da dengesizliğe neden olabilir. Tuvalet ihtiyaçlarınızı sevişmeden yarım saat önce giderin. Cinsel ilişkiye dolu idrar torbası ile girmek sıkıntı vericidir. Elektromanyetik alanda dengesizliğe aşırı soğuk ya da sıcak havalarda sevişmek neden olabilir. sevişme öncesi ve sonrası çok çalışmayın. Enerjiyi toplamak, kaslar gevşediğinden dolayı zorlaşabilir.

%90’ı cinselliğin sevişmek, okşamak, sevişmek, öpmek, dokunarak haz alıp vermekten geçer. Penisin vajina içindeki hareketleri ise geri kalan %10’unu oluşturur. O da aslına bakılırsa bir sürtünme ya da dolaylı dokunma eylemidir. Çift arasındaki yakınlığın ve rahatlığın dokunmak gelişmesi açısından oldukça önemlidir. Çiftlerin birbirini çok iyi tanımalarında cinsel mutluluğun sırrı yatar. Dudaklar, yüz bölgesi, kalça, eller, bacaklardan ayak parmaklarına kadar partnerin vücudunu tanımak için cinsel haz alarak ve cinsel haz vererek sevgiyle dokunmak şarttır. Kişi böylece partnerinin gizemini dokundukça keşfedecek, karşısına çıkacak yeni duygular hoşuna gidecek ve hem kadın hem erkek oldukça zevkli ve heyecan anlar yaşayacaktır. Erotik masaj çiftlere önerilir. Erkek kadına, cinsel organlara ve göğüslere dokunmadan sonra da kadın erkeğe yumuşak dokunuşlarla bebek yağı ile erotik masaj yapabilir. Önemli olan burada anın tadını çıkarmak, dokunan tarafın dokunurken parmak uçlarında hissettiklerine odaklanması, partnerinin dokunuşlarına ve dokunulmaktan aldığı hazza odaklanmasını dokunulan yaşamalıdır. O ana cinsellikte odaklanmak, yapılan eylemden başka bir şey düşünmemek önemlidir. Çiftler birbirlerine böylece daha da yakınlaşır, güven ve samimiyet duygusu artar. Her iki tarafı da yeterli bir ön sevişme hazza götürecektir. Erkeklerde boşalmanın denetim altına alınması, kadınlarda da kolay orgazma ulaşılması için daha uzun, duyarlı ve keyifli bir cinsellik yaşamak için son derece gerekli olan ön sevişme, cinsellikten alınan hazzın arttırılması ve daha az cinsel uyumsuzlukların görülmesi için gereklidir.

Kegel egzersizlerinden yararlanılabilir.

Hem kadın hem erkek için kegel egzersizleri faydalı egzersizlerdir. Aşk kası adı verilen bu egzersizlerdir. Kişilere kegel egzersizleri tarif edilirken, bir ya da iki kez her gün aşk kaslarını kasması söylenir. Aşk kaslarını bulmakta birçok kadın güçlük çekiyor. Aşk kaslarının yerine egzersizler sırasında karın ya da uyluk kaslarını çalıştırıyor. Eğer kişiler aşk kaslarından haberdar değilse karın ve kalça kaslarının gevşek olmasına dikkat etmek şartı ile sık sık kendisine idrar yapmaya başlaması ve hemen ardından durdurması söylenir. İdrar akışını durdururken kasılan kaslar aşk kaslarıdır. Kişilere de bu alıştırma zor gelirse vajinanın içine işaret ve orta parmaklarını yerleştirip parmaklarını sıkıştırmaları öneriliyor. Kegel egzersizleri sırasında bu alıştırma sırasında çalışan kasları çalıştırılacak kaslardır. Yine erkekler de makat kaslarını sıkıp gevşeterek kegel egzersizlerini yapabilir. Uygun teknik kullanmaya ve düzenli egzersizi programına uyumuyla, kegel egzersizlerinde başarı doğru orantılıdır.

 

 

 

 

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: ibrahi sar gobek yagi eritic bitk
96 defa okundu

YORUMLAR