Kategoriler

İstenmeyen Tüylere Çözümler

 

Pürüzsüz bir koltuk altı, kusursuz görünen bacaklar ve daha yumuşak, soft bir cilt… Böyle bir vücuda sahip olmayı her kadın ister fakat tüylenme sorunu çoğu zaman istedikleri görselliğe ulaşmalarının önünde bir engel oluşturmaktadır. Birçok metodu istenmeyen tüyler için kullanabilirsiniz. Ülkemizde her ne kadar kadınlar daha çok ağda yapmayı tercih etseler de kalıcı bir çözüm olarak epilasyon da gittikçe artan bir kullanım alanına sahiptir. Vücut tipiniz, maddi durumunuz ve sabrınızla bu yöntemlerden hangisini tercih edeceğiniz doğru orantılıdır. Sizin için peki hangisi en ideali?

Kaşlar: Yüzün odak noktalarından biri kaşlardır. Tüm yüz duruşunu ona vereceğiniz şekil etkilediği gibi sizi daha yumuşak ve daha sert gösterebilmektedir. Burun bitiminden yüzünüzle orantılı kaş başlayarak göz çevresinde kavis çizen ve yüzünüzün tipine yakışan kaştır. Cımbızla kaşlarınızı alırken, bu orantıyı bozmamaya özen göstermelisiniz. Bir krem yardımı ile alım işleminden önce kaş ve çevresini yumuşatabilirsiniz. Mutlaka göz kapağınız gergin biçimde olmalı, çıkış yönünde tüyler tek tek hareketle alınmalıdır. Kaşlarınızı eğer alırken bozarsanız, bir süre ellemeyin ve uzamasını bekleyin. Tekrar böylece şekil verebilirsiniz.

Yüz tüyleri: Farklı metotları yanak, çene ve dudak üstlerinde görülen tüyler için de deneyebilirsiniz. Özellikle beyaz tenli olan ve tüyleri de seyrek bulunan hanımlara bunlardan ilki uygun olarak sarartma yöntemidir. 1-2 kaşık oksijenli suya amonyaktan birkaç damla ekleyerek tüylerinizin üzerine pamuk yardımıyla biraz bekledikten sonra yıkadığınızda tüyleriniz sararacaktır. Teniniz eğer esmer ise tüylerinizi iple alabilir ya da çok yoğun bir tüylenmeniz varsa epilasyon kullanabilirsiniz.

Koltukaltı tüyleri: Bu oldukça hassas ve hemen kızaran bölgeyi temizlerken tıraş bıçağını kullanmayın. Tıraş bıçağı çünkü batık tüylere yol açacağı için o bölgeyi tahriş de edebilir. Sir ağda bunun yerine kullanabilir ya da epilasyon cihazı ile de tüylerinizi alabilirsiniz.

Bacak tüyleri: Bacak tüyleri daha kalın olduğu için sir ağda genellikle kullanılır. Mutlaka bu işlemden önce cilt mutlaka temizlenmeli ve sıcağı sıcağına ağda kullanılmalı ve hızlı olunmalıdır. Tüyler çıkış yönünde ağda kullanılırken alınmalıdır.

 

 

 

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: kadınların günlüğü istenmeyen tüyler
122 defa okundu

YORUMLAR