Kategoriler

Kaç Günde Adet Olunur? Düzenli Adet Dönemleri

Kaç günde adet olunur? Kaç günde adet görülür? Adet kaç günde bir görülür? Bu sorular kadınların aklında zaman zaman soru işaretlerinin oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle, bu yazımızda sizlere bu konudan söz edeceğiz.Normal bir kadın için, kaç günde adet olunur, ve kaç günde adet görülür sorularının yanıtının, 21 gün ile 35 gün arasında değiştiğini belirtmek gerekmektedir.

Kaç günde adet olunur, ve kaç günde adet görülür sorularının yanıtları belirli iken, adet dönemlerinde zaman zaman küçük sapmaların olabileceği de unutulmamalıdır. Adet dönemlerinde meydana gelen bu küçük sapmalar, mutlaka bir kötü durum habercisi olarak algılanmamalıdır. Ancak, sık olarak, 21 günden önce; ya da 35 günden sonra adet görmek gibi bir durum söz konusu oluyorsa, bötle bir durumda mutlaka bir uzman kontrolünden geçilmeli, adet dönemlerindeki sapmaların nedenleri araştırılmalıdır. Çünkü adet dönemlerinde sık olarak karşılaşılan düzensizlikler, önemli problemlerin habercisi de olabilmektedirler.

Adet kaç günde bir olunur sorusunun yanıtının düzenli bir şekilde verilmesi, bir kadının, sağlıklı olduğunun en önemli göstergeleri arasında yer almaktadır. Adet dönemlerindeki düzen, hem hormonların düzenli çalıştığı anlamına gelmektedir; hem de aynı zamanda, yumurtlamanın düzgün bir şekilde gerçekleştiğini göstermektedir. Adet dönemlerinde sürekli değişimler yaşayan kadınların, mutlak surette bir uzman kontrolünden geçmeleri, ve gerekli tetkikleri yaptırmaları gerekmektedir.

İlk Adet Kanaması Hangi Yaşlarda Olur, Kaç Gün Sürer?

Adet Kanaması Nedir? Adet Kanaması Belirtileri Nelerdir?

Adet Gecikmesinin Nedenleri, Adet Gecikmesi Neden Olur?

Bu Yazıya 2 Yorum Yapılmış. Yorumları okumak için tıklayın

Konunun anahtar kelimeleri: adet kaç günde bir olur,kaç günde adet olunur,kaç günde bir adet olunur,düzenli adet kaç günde olur,adet kaç günde olur,adet kaç günde olunur,normal adet kaç günde olur,düzenli adet kaç günde bir olur,kadınlar kaç günde bir adet olur,kaç günde bir adet görülür
etiketler:,
31.093 defa okundu

YORUMLAR

2 Yorum Yapılmış

  1. En son adetimin uzerinden iki ay gecti bu ayki adetimin olmasina yakın kab bagisi yaptim acaba adetimin gecikme sebebi bu olabilirmi

  2. Eğer ilk defa oluyorsan yani bu daha yeni yeni olmaya basliyorsan normaldir bazilarin 3 ay sonrada gelebilir