Kategoriler

Kadınlarda Kısırlık İçin Faydalı Şifalı Bitkiler

Üreme sorunları ya da bir başka deyişle kısırlık kadınlarda gebe kalamama ve yaşayan bir bebeğin hayata getirilememesidir. Cinsel ilişki kuramama olduğu durumlar üreme probleminin neden olduğu kısırlık değildir.

Birçok nedenle üreme problemi ve kısırlık olabilir. Kısırlığa; gerginlik, stres, depresyon gibi psikolojik nedenler de yol açabilir. Genellikle bunlar geçici ve psikoterapi ile geçen türdendir. Fiziksel nedenler daha çok kısırlığa neden olmaktadır. Üreme organlarının iltihaplanması, tüplerin tıkalı olması, aşırı zayıflık ya da şişmanlık, yetersiz beslenme, yumurtlama bozuklukları, erken menopoz, tiroit hormonu dengesizlikleri, kanser tedavisi görüyor olma, ileri yaş, ilaç kullanımı, sigara-alkol ve uyuşturucu kullanımı ve kimyasallara maruz kalmaktır.

Üreme şartlarını, bazı hastalıklar da direkt kısırlığa neden olmasa da ağırlaştırmaktadır. Anemi ve kabızlık bu gruba giren hastalıklardır. Çinko, C ve E vitamini takviyesini kısırlık sorunu olan kadınlar almalıdır. Ayın 2-3 gününü toksinlerden arındırmak için detoksta geçirmeli, tahıllar, fındık-fıstık gibi tohumlar, meyve ve sebzelerle beslenmelerini zenginleştirmelidir.

Kadınlarda Kısırlık İçin Faydalı Şifalı Bitkiler

Kadın kısırlığı için kullanılan bitkisel yöntemler;

  • Su ile bir tutam keten tohumu kaynatılarak düzenli olarak her gün içilirse düzensiz adet kanaması ve kısırlık için fayda sağlar.
  • Dövülerek keten ve çörekotu yutulur.
  • Badem ve haşhaş tohumuna beslenmede yer verilmelidir.kısırlık için şifalı bitkiler
  • Bal ve süt ile tereyağı karıştırılarak düzenli olarak içilmelidir.Dövülerek badem balla macun yapılarak yutulmalıdır.
  • Banyan ağacının kökleri toz haline getirilmek için dövülmelidir ve bir bardak süt ile 20 gramı karıştırılarak adet kanamasını takip eden üç gece üst üste içilmelidir. Bu her adet döneminde tekrarlanmalıdır.
  • 250 ml su ile karadut yaprağı dövülerek kaynatılır. İki çay kaşığı bal da ılık hale gelince karıştırılarak içilmelidir.
  • Kış kirazının yaprakları dövülüp toz haline getirildikten sonra adet kanamasının bitiminde 5-6 gece birer fincan süt ile altışar gr içilmelidir.
  • Yemeklerden yarım saat önce taze arpa kaynatılarak suyu günde iki kere birer bardak içilmelidir. 21 gün devam edilmelidir. Eğer arpayı taze bulmak mümkün değilse arpa ununu süt, meyve suları vb. içine karıştırarak içebilirsiniz. 4 çay kaşığı günlük alınması gereken miktardır.
Bu Yazıya Yorum yapılmamış


etiketler:,
462 defa okundu

YORUMLAR