Kategoriler

Kalıcı Makyaj Nedir? Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı Makyaj Nedir? Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır? Kalıcı makyaj kimlere uygulanır? Kalıcı makyaj hakkında bilgiler vermek istiyoruz… Kalıcı makyaj, bayanların en çok merak ettiği konulardan biridir. İnsana her daim güzel ve bakımlı olma fikri hoş geliyor. Bir düşünün yataktan kalkınca makyaj yapma derdiniz yok.

Kalıcı Makyaj Nedir?
Kalıcı makyaj, %100 doğal antialerjik boyalar kullanılarak deri yüzeyinin hemen altına tek kullanımlık mikro iğnelerle enjekte edilmesidir. Yüz ve vücut kullanımı için tasarlanan bu alerjik olmayan boyalar ve renkler cilde herhangi bir yan etki göstermez. Bunun nedeni de renk ve koku maddesi içermemesidir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?
Kalıcı makyaj, normal makyaj gibi değildir, doğal görünür. Makyaj yapmamanız durumlarda günlük yaşamınızda dahi rahatlıkla taşınabilmesi için doğal renklerden oluşur. Sadece hatlarınızı belirginleştirmek ya da memnun olmadığınız yüzünüzdeki bir bölgeyi düzeltmek için kalıcı makyaj uygulanır. Bunun yanı sıra memnun olduğunuz yerleri belirginleştirmek için de kullanılabilir. Gözaltına kalıcı makyaj diplinler ya da göz üstüne eyeliner olarak kaş ve dudak bölgesine uygulanır.

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanır?

  • Kalıcı makyajın uygulandığı durumlar;
  • Kozmetik ürünlere alerjisi olanlar için
  • Kısıtlı zamanı olanlar için
  • Açık renk ve seyrek kaş ve kirpikleri olanlar için
  • Simetrik hatları olanların bu durumdan kurtulmaları için
  • Gözleri bozuk olanlar için
  • Lens kullananlar için
  • Kemoterapi tedavisi görenler için
  • Dağılmayan makyaj avantajlarından faydalanılması içinkalıcı makyaj nedir

Uzun süre kalıcı makyajın dayanması için;
Makyajın daha uzun süre dayanması için genellikle kadınların kullandığı belli bakım prosedürleri vardır. Size bu uygulamayı yapan kişinin tavsiyelerine mutlaka uymalısınız. Bu uygulamayı gerçekleştiren uzmanların size verdiği kremleri düzenli olarak uygulamalısınız. Uygulama yapılan bölgeler daha sonra da temiz tutulmalı ve başka makyaj malzemesi kullanılmamalıdır. İlk hafta uygulama sonrasında solaryuma girilmemeli ve kontroller aksatılmamalıdır. Güneş koruyucu ürünler kullanılarak uygulama yapılan bölgeler korunmalı ve böylece daha uzun süre kalıcı makyajı koruyabilirsiniz.
Mutlaka kalıcı makyaj uygulaması sarılık hastalığı ve şeker hastalığı olan kişilerde doktor kontrolü altında yapılmalıdır. Kalıcı makyaj; et benleri üzerine, kılcal damar çatlamaları, doğum lekeleri yani kısaca pigmentlerin alerjik reaksiyona neden olabileceği durumlarda uygulanmamalıdır.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: www omercoskun com
etiketler:,
37 defa okundu

YORUMLAR