Kategoriler

KETEN TOHUMU YAĞI nedir? KETEN TOHUMU YAĞInın Faydaları

KETEN TOHUMU YAĞI nedir? KETEN TOHUMU YAĞInın Faydaları… KETEN TOHUMU YAĞI neye yarar? Keten tohumu yağı ile zayıflama, doğal ve bitkisel zayıflamak için keten tohumu yağı yararları ve özellikleri nelerdir?

Keten tohumu yağı, bitkisel östrojen olan lignanların en zengin kaynağıdır.  Keten tohumu yağı içerdiği alfa-linolenik asit (N-3 yağ asitlerinin en önemli üyesi) açısından besinlerin en zenginidir. Keten tohumu yağı; kalp hastalıklarına karşı koruyucu, yüksek kolesterol, trigliserid ve tansiyonu düşürücü etkiye sahiptir.

Keten tohumu yağı sayesinde pek çok hastalıktan uzak durmak mümkündür. Keten tohumu yağı, çeşitli kronik hastalıkların tedavisinde, özellikle de kalp rahatsızlıklarının önlenmesinde ve hormona bağlı kanserlerden korunmada faydalıdır. Kalp krizi riskini azalttığı ispatlanmıştır.

Keten tohumu yağı, içeriğindeki bolca Omega-3 sayesinde saçı ve tırnakları besleyici özelliğe sahiptir.

keten tohumuSağlıklı ve doğal zayıflamak için, keten tohumu yağı normal diyetin parçası olarak gıda maddelerine katılarak rahatlıkla kullanılabilir.

Keten tohumu yağı içerisinde hormon düzenleyici bitki östrojenleri ve ligmanlar bulunur.  Bayanlarda menopoz ve adet sorunları için faydalıdır.

Keten tohumu nasıl kullanılır?

Keten tohumunun faydaları nelerdir?

 

Bu Yazıya 3 Yorum Yapılmış. Yorumları okumak için tıklayın

Konunun anahtar kelimeleri: ahmet maranki safra kesesi taşı tedavisi keten tohumu yağı,keten yağı safra taşı,keten tohumu yağı safra kesesi,SAFRA KESESİ TAŞI NASIL ERİTİLİR,ibrahim saraçoğlu safra kesesi taşı eritme,safra kesesi taşları nasıl eritilir,keten tohumu yağı safra taşı,safra taşı nasıl eritilir,safra kesesi taşı nasıl erir,safra taşları nasıl eritilir
etiketler:
12.482 defa okundu

YORUMLAR

3 Yorum Yapılmış

  1. keten tohumu yağı safra kesesi taşı olanlara hergün bir tatlı kaşığı içsin demiştiniz ama faydalarının yazdığı kısımda böyle yazmıyo annemin safrakesesi taşı var 1,5 santimmiş aldırmayı düşünüyo sizce ne yapması gerekiyor

  2. Ya com hocam bu keten tohumu sag gercekten eritiyormu safra taslarini

  3. Eger bireri faydasini gorduyse lutten buraya mesaj atsinnn