Kategoriler

Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalı?

Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalı? Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? Kolay kilo vermek için tavsiyelerimize kulak verin:

Kilo Vermenin Yolları

Diyetisyene danışmadan ve spor salonuna para ve zaman harcamadan kilo veremem diyenlerden misiniz? Öyle ise yanılıyorsunuz. Kolayca etkili zayıflama yöntemlerini deneyerek kilo verebilirsiniz. Daha az para ve zaman harcayarak hayatınızda önemli değişiklikler sağlayarak istediğiniz forma kısa sürede kavuşabilir ve fazla kilolarınızdan kurtularak vücuttaki yağ depolarını en az seviyeye indirebilirsiniz.

Harfi harfine bunların hepsinin gerçekleşmesi için size vereceğimiz maddeleri uygulamalısınız:

Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalı?

  • Atıştırmalık bir şeyler yeme isteği duyduğunuzda ve açlık hissi bastırdığında abur cubur yemek yerine kendinizi su içmeye alıştırın. En ucuz ve en kolay iştah bastırma yöntemi su içmektir.
  • Çok fazla yiyeceği buzdolabına stoklamayın. Hatta özellikle buzdolaplarınızı hemen hemen boş tutun. Hem paradan tasarruf edersiniz hem de böylece midenizde oluşan kazıntı ile olur olmaz zamanlarda yemek yeme hissinden kurtulursunuz. Mümkün mertebe az yiyecek çeşidi ile beslenin. Gereksiz yere bu şekilde yemek tüketimi azalacaktır.
  • İlham veren şeyler yapmaya gayret edin. Fakat kilo verdiğinizde üzerinize yakışacak bir elbiseyi buzdolabına asın. Kendinizi bu sayede bir amaç için teşvik etmiş olacaksınız. Dövme ya da piercingi göbek çevresine yaptırmak da zayıflama çabasında olanlara yol gösterebilir.
  • Baharat çeşitlerini kullanmaktan çekinmeyin ve dilediğiniz kadar kullanın. Kırmızı biber, pul biber ve zencefil yağ yakımını hızlandırmaktadır. Bu tür baharatlar ile ayrıca yapılan soslar %25’e kadar yağ yakımını hızlandırmaktadır.
  • Uyumak da fazla kilolardan kurtulma yöntemleri arasındadır. Yeteri kadar uykunuzu alamazsanız vücut yorgun düşmektedir. Fazla enerji ihtiyacı da bu durumda oluşur. Yiyeceklerden de bu ihtiyacınız olan enerji miktarı karşılanacağı için size yemek yeme hissi ağır basacaktır.kilo vermek için ne yapılmalı
  • Geceleri yaptığınız mutfak ziyafetlerine son verin. Kilo almaya, uykudan önce yenilen yemekler hiçbir şey kadar yardımcı olamaz. Uyku sırasında çünkü beden hareketsiz kaldığı için tüketilen yemekler direkt yağa dönüştürülerek depolanmaktadır.
  • Kahvaltı alışkanlığınızı yükseltin. Asla kahvaltıyı kendinizden esirgemeyin. Ayrıca geç saatlere kahvaltı saatlerini ertelemeyin. Kahvaltınızın günün 8. ya da 9. saatinde bitmiş olması gerekir. en sık tatil günlerinde yapılan beslenme hatalarından biri de geç saatte yapılan kahvaltılardır.
  • Başka şeylerle, yemek yerken ilgilenmeyin. Özellikle de TV izlerken yemek yemek çok tehlikelidir. Ancak kilolar bedeninizde biriktiğinde bu tehlikenin derecesini anlarsınız. Sadece yediğiniz yemeğe yoğunlaşın.
  • Yeşil çay için ve elinizden yeşil çay fincanını düşürmeyin. Sonuna kadar bitki çaylarının o muhteşem faydalarından yararlanın. Bkz: Bitki Çayları ve Faydaları
Bu Yazıya Yorum yapılmamış

YORUMLAR