Kategoriler

Kolesterol Yüksekliği Belirtileri: Kolesterol Yüksekliği Nasıl Anlaşılır?

Yüksek kolesterolünbelirtileri nelerdir? Kandaki kolesterol yüksekliğini öğrenmenin yolu nedir? bu yazımızda da kolesterol yüksekliğinin belirtileri ve teşhis edilmesini anlatıyoruz.

Yüksek kolesterolün teşhisi basittir. Kan testi ile olmaktadır. Günümüzde yaygın bir şekilde uygulanmakta ve sonucu iki saat içinde alınmaktadır. Üç tane ana değere bakılmaktadır; total kolesterol HDL kolseterol ve Ldl kolesteroldür. Total kolesterol için 200 mg desilitrenin altında olması lazımdır. LDL kolesterol için eğer kişide hiç bir kalp ve damar hastalığı yok ise 100-120 mg desilitre arasında olması gerekiyor. Bir kere kalp ve damar hastalığına yakalanmışsa 100 mg desilitrenin altında olması gerekir. Eğer kalp ve damar hastalığına yalanmışsa ve birden fazla risk durumu varsa 75 mg desilitrenin altında olması gerekir. HDL kolesterolü ise 40 mg desilitrenin üzerinde olması gerekir.

Kolesterol Yüksekliğinin Belirtileri Nelerdir?

Kolesterol yüksekliği, kan değerlerinin ölçülmesi ile anlaşılır. Çoğu insanda kolesterol belirtisi görülmeyebilir. Halsizlik, el ve kollarda uyuşma, ya da göğüste batma gibi belirtiler görülebilir.  Kan tahlili sonucu tek teşhis yoludur.

Bu Yazıya 2 Yorum Yapılmış. Yorumları okumak için tıklayın

Konunun anahtar kelimeleri: kolesterol yüksekliği belirtileri,kolesterol yüksekliğinin belirtileri,kolesterol yüksekliği belirtileri nelerdir,ldl kolesterol yüksekliği belirtileri,kolesterol yüksekliği nasıl anlaşılır,ldl yüksekliği BELİRTİLERİ,kolesterol nasıl anlaşılır,kolesterol yükselmesinin belirtileri,kolesterol halsizlik yaparmı,kolesterol belirtileri
etiketler:, , , ,
21.429 defa okundu

YORUMLAR

2 Yorum Yapılmış

  1. kolesterol nefes darlığı yaparmı?(otururken,uykuda,hareket halinde vs.)

  2. insanda kolyosdor yüksek olunca ne gibi rahetsıs olur