Kategoriler

Kusursuz Görünüm İçin Makyaj Yapımı

 

Doğru makyaj yapmak, bayanlar için güzel ve çekici olmanın ilk adımlarından bir tanesidir. Sosyal yaşantısı olan ve çalışan bayanları özellikle makyajsız görmek oldukça zordur. Estetik açıdan güzelliğe güzellik katan ve biraz daha açık olursak kusurları bazı durumla için kapatan makyaj sadece doğru yapılırsa hoş bir görünüm sağlar. bazı önemli noktaları doğru makyaj yapabilmeniz için de bilmeniz ve uygulamanız gerekir. sizlere bugün oldukça merak edilen makyaj nasıl yapılır ve doğru makyaj yapmak için püf noktalar nelerdir? Gibi bazı önemli noktaları ve bilmeniz, uygulamanız gerekenleri belirteceğiz aslında artık çocuklar dahi çok küçük yaşlardan itibaren makyaj nasıl yapılır sorusunun yanıtını verirler. Ancak burada sizlere doğru tekniğini açıklayarak anlatacağız.

Doğru makyajın nasıl yapılacağını eğer merak ediyorsanız muhakkak ki bir makyaj setine sahipsiniz. Tercih burada sizin ve güvendiğiniz markanın özellikle de içerisinde bulunan kimyasalın az olduğu ürünleri tercih etmeniz daha doğru olandır. Öncelikle kusursuz bir makyaja sahip olmak için temiz halde bulunan yüzünüze bazı uygulamalar yapmanız gerekir.

Makyaja hazırlama evresi: Makyaja cildinizi hazırlamak için öncelikle cilt temizleme toniğini kullanmalısınız. Tonikle cildinizi temizledikten sonra kış bile olsa güne ışınlarından korunmak için yüzünüze güneş koruyucusunu sürün. Cildinizi bu işlemler sayesinde temizlemiş ve korumuş olacaksınız. Öncesinde unutulmamalıdır ki cilt bakımı olmadan bir makyaj düşünülemez! Diğer bir aşama ise doğru makyaj için fondöten faktörünü doğru uygulamaktır.

Fondöten unsuru: Fondöten cilt bakımı uzmanlarına göre kesinlikle nemlendirilmiş ve temizlenmiş cilde nemli bir süngerle uygulanmalıdır. İlk önce işte bu nedenle cildinizin temizlenmesi gerektiğini size belirttik. Her kullanımdan sonra fondöten süngerinizi yıkayıp kurumalısınız. Bu verdiğimiz öneri doğru makyajın yanı sıra sağlığınız açısından da fayda sağlayacaktır.

Fondöten uygulamasını doğru bir şekilde yapmak istiyorsanız gün ışığı alan bir ortamda gündüz makyajınızı, gece makyajınızı da bol aydınlatılmış ortamda yapmanız gerekir. ten renginize tercih ettiğiniz fondötenin yakın olmasına ve çok ince bir tabaka şeklinde uygulanmasına dikkat etmelisiniz. Cildinize sürdüğünüz fondöteni doğru bir makyaj uygulaması için parmak uçlarınızla masaj yaparak iyice yaymalısınız. Eğer açık ve koyu renkli lekeler cildiniz üzerinde mevcutsa kapatmak adına koyu renkli fondöteni de kullanabilirsiniz.

Pudra uygulaması: Tabi ki fondöten uygulamasından sonra diğer yapmanız gereken uygulama pudradır. Pudra, uzmanlara göre fondöten üzerine sürülecekse şeffaf olmalıdır. Eğer pudra tek başına sürülecekse uygun bir pudra tercihi yapılması ya da bir tabaka halinde büyük pudra fırçası ile sürülmesi gerekmektedir.

Doğru makyaj

Cildinize, makyajın nasıl yapılacağı konusunda anlattıklarımızla makyajın temelini atmış olacaksınız. Diğer bir aşamamız ise göz, maskara, allık ve dudak olacaktır. göz makyajının doğru olması için hem kullanım açısından daha kolay hem de daha dayanıklı olduğu için toz farlarını tercih edebilirsiniz. Temizlenmesi göz makyajı için kolay olan süngerli çubuklardan ya da yumuşak fırçalardan kullanabilirsiniz. Göz renginizde makyaj yaparken far kullanıyorsanız bu düşünceden kesinlikle vazgeçmeniz gerekir. göz renginden ziyade kendine kişi yakışan en iyi rengi bulmak için tüm renkleri deneyerek buna karar vermesi uygun olacaktır.

Bir diğer göz makyajında dikkat edilmesi gereken nokta ise gözlerin küçüklük büyüklüğüne göre değişmektedir. Siz de muhteşem gözlere sahip olan kişileri gördüğünüz de bu şekilde makyajın nasıl yapılacağını düşünüyorsanız bu yöntemi uygulamalısınız. Şöyle ki gözlerinizi eğer büyük göstermek istiyorsanız siyah ya da kahverengi göz kalemini kirpiklerinizin diplerine çektikten sonra göz uçlarından azıcık taşırmalısınız. Alt kirpiklerinize de ince bir çizgi çekerek bu keskin çizgiyi pamuklu çubuğunuzla dağıtmalısınız.

Yakın gözler için eğer makyaj nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bunun için de bunun için gözlerinizin şakak tarafının uç kısımlarına daha koyu far uygulamalısınız. Eğer bu uygulamalar dışında gözleriniz birbirinden ayrıksa göz pınarlarınızın üst kısmını kaşınıza kadar biraz koyu bir farla gölgelendirmeniz yeterli olacaktır.

Maskara ve allık: Aşama aşama gittiğimiz en doğru makyaj tüyolarının püf noktalarını anlatıyoruz. Maskara uygulamasına bu aşamalardan sonra geçebiliriz. Gözlerinizi eğer daha büyük ve çekici göstermek istiyorsanız siyah ya da koyu kahverengi maskarayı tercih etmelisiniz. Maskaranızı sürerken eğer göz çevrenize bulaştırma korkusu taşıyorsanız başını bunun için hafif bir biçimde yukarı kaldırıp bu durumda aynaya bakıp maskaranızı uygulamanız yeterli olacaktır.

Allık makyaj yapımında vazgeçilmezler arasındadır. Yumuşak ve uzun tüylü bir allık fırçasını doğru bir allık uygulaması için kullanmanız ve sık sık da yıkamanız gerekmektedir. Pembemsi ya da toprak rengi tonlarında allık rengi tercihinde bulunabilirsiniz. Allığı gece makyajı uygularken biraz daha koyu tonlarda seçebilirsiniz. Fakat iyice burada da allığı dağıtmanız önemlidir.

Dudak için makyaj: Son olarak dudak için nasıl makyaj yapıldığını belirtelim. Eğer dudaklarınız ince ise dudaklarınızın bitimine kemik rengi ince bir çerçeve çizmelisiniz. Çerçeveyi çizip hattın keskinliğini azaltmak için de iyice parmak uçlarınızla dağıtın. Tekrar dudak kaleminizle bir çerçeve çizin ve rujunuzu kullanmak istediğiniz renkte sürün. Açık renkli rujları daha dolgun dudaklara sahip olmak isteyenler kullanarak daha ince görünmesini sağlayabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu Yazıya Yorum yapılmamış


291 defa okundu

YORUMLAR